کد خبر : 1168             انتشار : 1395/01/22 12:24          تعداد بازدید : 641

برنامه‌های جشنواره شعر رضوی به زبان عربی اعلام شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اعلام برنامه‌های جشنواره شعر رضوی در این استان اظهار کرد: این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ رضوی و به مناسبت دهه کرامت برگزار می‌شود.

بهمایون قنواتی با بیان این که شعر و ادبیات جزو بنیان‌های فرهنگی قوم عرب خوزستان به شمار می‌رود افزود: این عشق و علاقه باعث شده جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی همه ساله با شور و هیجان فراوان برگزار شود.

او افزود: ترویج فرهنگ رضوی و مذهب تشیع از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است که می‌تواند در راستای مقابله با تهدیدات دشمنان تاثیرگذار باشد.

قنواتی با بیان این که فرهنگ رضوی و شیعی بخشی از هویت ملی ما است تاکید کرد: هر اندازه فرهنگ رضوی را تقویت کنیم می‌توانیم بیش از پیش خود را در برابر تهاجمات فرهنگی حفظ کنیم.

دبیر جشنواره شعر رضوی به زبان عربی با اشاره به روند برگزاری جشنواره در استان خوزستان بیان کرد: این جشنواره همه ساله در اهواز افتتاح می‌شود و در جوار آرامگاه دعبل خزاعی در شهرستان شوش پایان می‌یابد.

او از ویژگی‌های مثبت این جشنواره را حضور شاعران داخلی و خارجی و استقبال زیاد مردم عنوان کرد و گفت: سال گذشته خوزستان در میان استان‌های برگزارکننده سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) بالاترین امتیاز را از دید مخاطبان در بخش استقبال مردم از جشنواره کسب کرد.

قنواتی با بیان این که علاقه به شعر در ذات مردم عرب‌زبان خوزستان و سایر کشورهای اسلامی است اظهار کرد: جشنواره شعر رضوی در دو بخش فصیح و شعر شعبی با موضوعات سیره و زندگی امام رضا (ع)، مناقب و صفات حضرت امام رضا (ع)، کرامات و فضیلت‌ها و جلوه‌های فرهنگ رضوی در استان خوزستان برگزار می‌شود.

وی همچنین از بخش ویژه این جشنواره خبر داد و اضافه کرد: این بخش شامل انتخاب یک حدیث از امام رضا (ع) با موضوعات مورد نیاز روز جامعه مبتنی بر سیره رضوی به عنوان محتوای معرفتی در راستای سبک زندگی اسلامی با رویکرد اقتصاد مقاومتی است.

وی برگزاری کاروان نمادین ورود امام رضا (ع) به خوزستان را از دیگر برنامه‌های جانبی این جشنواره دانست و عنوان کرد: ورود کاروان نمادین همه ساله از مرز شلمچه و با حضور اقشار مختلف مردم و مسؤولان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار امیدواری کرد: با تمهیدات در نظر گرفته شده امسال جشنواره بین‌المللی شعر رضوی با کیفیت و کمیتی متفاوت‌تر از سال گذشته برگزار شود.

جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی از سری برنامه‌های سیزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) است که همزمان با دهه کرامت برگزار می‌شود.


منبع:ایسنا
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری