کد خبر : 1198             انتشار : 1395/01/29 12:23          تعداد بازدید : 795

دانش آموزان خوزستانی از تسهیلات درمانگاه فرهنگیان بهره مند می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: دانش آموزان سراسر استان زیر پوشش درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان قرار می گیرند و می توانند با ویزیت رایگان از خدمات این درمانگاه بهره مند شوند.
محمد تقی زاده با اشاره به تفاهم نامه ای که بین درمانگاه و واحد بهداشت و سلامت اداره کل تنظیم شده است، افزود: درمانگاه تنها ویژه خانواده های فرهنگیان نیست و همه دانش آموزان با تشخیص مربیان و رابطان بهداشت و پس از دریافت فرم ارجاع به درمانگاه می توانند از تمام خدمات ارایه شده در درمانگاه استفاده کنند .
وی در مورد خدمات ارایه شده در درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان اهواز توضیح داد: واحدهای تخصصی جدیدی علاوه بر واحدهای قبلی به درمانگاه افزوده شده است.واحدهای قبلی شامل پزشک عمومی ، متخصص داخلی، متخصص جراحی عمومی، زنان و زایمان ، داندانپزشکی و پوست بوده است و در حال حاضر واحد قلب ، چشم پزشکی ، اعصاب و روان ، اورلوژی و ارتوپدی در درمانگاه راه اندازی شده است.همچنین، واحدهای کلینیکی مثل گفتاردرمانی ، تغذیه و بینایی سنجی فعال است.
تقی زاده در ادامه با اشاره به حضور حدود 20 هزار نفر شاغل فرهنگی در چهار ناحیه آموزش و پرورش اهواز ، شهر کارون ، حمیدیه و شهرستان باوی گفت : جامعه فرهنگی شهرستان اهواز و سایر شهرهای خوزستان و عموم مردم می توانند از خدمات ارایه شده دردرمانگاه با تخفیف 30 درصدی استفاده کنند.
وی یکی از مزیت های مهم درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان را وجود داروخانه درمانگاه با درب ورودی در خیابان اصلی سیزده کیانپارس و تزریقات استاندارد دانست و افزود: این داروخانه با همکاری بخش خصوصی راه اندازی شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نداشتن آمبولانس در درمانگاه را یکی از چالش ها دانست و اظهار داشت: در حال حاضر ، آموزش و پرورش ، ماهانه 750 هزار تومان به فوریتهای پزشکی 115 پرداخت می کند تا یک آمبولانس برای ارایه خدمات به مراجعین درمانگاه آماده باش باشد در حالی که اگر خود درمانگاه مالک یک آمبولانس باشد،میزان سرعت ارایه خدمات افرایش می یابد. و در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود.
مدیرعامل درمانگاه شبانه روزی فرهنگیان نیزدر مورد پروژه های انجام شده به خبرنگار ما گفت: پروژه تعمیرات اساسی طبقه اول به صورت استاندارد که مورد تأیید معاونت درمان قرار گرفته شامل 13 اتاق و در حال تحویل است. 95 درصد کار این پروژه انجام شده و واحدهای درمانی و اداری در این طبقه برای استقرار پزشکان کلینکی و پاراکلینیکی مهیا خواهد شد.همچنین، آزمایشگاه پروژه ای است که مطالعات و طراحی انجام و مهندس ناظر و سرمایه گذار هم مشخص شده و کار تا حدودی شروع شده است.
قدرت الله شیرعلی در ادامه افزود: پروژه بعدی نیز که سرمایه گذار آن تعیین و طراحی هم صورت گرفته، رادیولوژی است. راه اندازی کلینیک دنداپزشکی در سالن طبقه بالا به مساحت 550 متر هم یکی دیگر از پروژه ها است ولی اینکه توسط سیستم اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و یا سرمایه گذار خصوصی اجرا شود هنوز معلوم نیست.
وی گفت: بیمه های طرف قرارداد با درمانگاه تأمین اجتماعی، خدمات درمانی، آتیه طلایی فرهنگیان شاغل، صدا و سیما،‌ بانک سپه و صادرات هستند. و هم اکنون، مراجعات به متخصصان درمانگاه بالا رفته و به صورت ماهانه 400 مراجعه کننده دارد. پزشک عمومی نیز به صورت ماهانه حدود دو هزار و 100 نفر مراجعه کننده دارد. همچنین ، ماهانه 60 نفر به صورت تقریبی به فیزیوتراپی درمانگاه مراجعه می کنند.

تهیه کننده:زینب شریفی
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری