کد خبر : 1231             انتشار : 1395/02/04 14:51          تعداد بازدید : 729
انتقاد شدید امام جمعه دزفول از مدیریت سی

امام جمعه دزفول:وزارت نیرو فقط به فکر لایروبی سد دز بود


برخی مسئولان بنده را از مصاحبه کردن در خصوص عمق فاجعه سیل اخیر منع می کنند/چرا اجازه نقد و بررسی مدیریت سیلاب را نمی دهند؟


امام جمعه دزفول، خطاب به وزیر نیرو، با بیان اینکه«نمی شد لایروبی سد دز به زمان دیگری موکول می شد تا این همه خسارت به محیط زیست وارد نمی شد» تاکید کرد: «متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیارود».

به گزارش دزفول امروز، حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی، امام جمعه دزفول، در خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول، با انتقاد از عملکرد مدیران سددز، ستاد مدیریت بحران استان و وزارت نیرو، در خصوص عملکرد نامناسب مدیریت سیلاب اخیر گفت: مسئولان ادعا می کنند که ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب در این سیلاب وارد مخزن سد شده و این مقدار تنها یک هفتم گنجایش مخزن سه میلیارد مترمکعبی این سد است و باید به طور شفاف اعلام شود، چه مقدار آب درون مخزن سد بوده که گنجایش چنین مقدار آبی را نداشته است.

وی، با انتقاد از سکوت سازمان محیط زیست و جهادکشاورزی، در خصوص اعلام صریح خسارات سیلاب به محیط زیست و مزارع کشاورزی، اعلام کرد: «باید تعارف را کنار گذاشت و صریح صحبت کرد، متاسفانه برخی از مسئولان بنده را از مصاحبه کردن نسبت به عمق فاجعه منع می کنند».

امام جمعه دزفول، خطاب به وزیر نیرو، با بیان اینکه«نمی شد لایروبی سد دز به زمان دیگری موکول می شد تا این همه خسارت به محیط زیست وارد نمی شد» تاکید کرد: «متاسفانه وزارت نیرو در حادثه سیلاب تنها به وظایف خود توجه کرد و خسارت سیلاب به دستگاه های دیگر را به حساب نیارود».

وی افزود: کانون بحران سیلاب در شهرستان دزفول است ولی متاسفانه مسئولان مدیریت بحران کشور در دزفول حاضر نشدند و نسبت به رفع ضعف مدیریت سیلاب و ناهماهنگی دستگاه ها اقدام نمی کنند.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: بارش های سیل آسا در روز دوشنبه و سه شنبه در بالادست سد دز به وقوع پیوست و روز سه شنبه در استان، ستاد بحران تشکیل شد ولی تا روز پنجشنبه که می توانستند با کاهش حجم آب درون مخزن و رها سازی بخشی از آن جلوی این همه خسارت را بگیرند، به جای افزایش دبی آب در روزهای قبل از سیلاب، دبی آب نصف حد معمول بود.

وی با تقدیر از نقش و حضور فعال ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر و همه دستگاه های خدماتی و امدادی در سیلاب گفت: این سیلاب با اقدامات خوب صورت گرفته توسط تمام نهادها و دستگاه ها، تلفات جانی نداشت ولی خسارات مالی فراوانی بر جای گذاشت.

امام جمعه دزفول ادامه داد: اولویت اول کمک رسانی به سیل زدگان و کسانی است که تمام زندگی خود را از دست دادند و باید همه مردم نوع دوست کمک کنند تا بخشی از آلام آنها التیام یابد.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری