کد خبر : 1240             انتشار : 1395/02/06 10:30          تعداد بازدید : 10293

تأسیسات دریایی لقمه نان را از خرمشهری‌ها می‌گیرد

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: پیمانکارها باید بومی باشند، تأسیسات دریایی با عدم نگاه بومیانه، لقمه نان را از خرمشهری‌ها می‌گیرد و آنها را آواره دیگر شهرها می‌کند.
عبدالله سامری در جلسه شورای اداری این شهرستان اظهار کرد: امسال مقام‌ معظم رهبری سال را با نام و شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» منور کردند، این شعار باید تبدیل به دغدغه مسئولان شود و از حرف و کاغذ فراتر رود و اقدام و عمل صورت گیرد.

وی ادامه داد: مردمان کشور ما ولی‌نعمت ما هستند و باید مسئولان پاسخ‌گوی آن‌ها باشند، اگر این پاسخگویی در مقام عمل تحقق گیرد موجب عدم سردرگمی می‌شود، همه ما از نظام حقوق دریافت می‌کنیم و موظف هستیم به مردم خدمت کنیم.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: بحث مهم اشتغال باید به‌صورت ویژه در شهرستان خرمشهر دنبال شود، فرزندان خرمشهری ما دارای تخصص و توانمندی هستند و نیازی به وارد کردن کارکنان از دیگر شهرها نیست.

وی ادامه داد: اعتقاد و شیوه ما بر مبنای بومی‌نگری است، اداره بندر در روز کلی مناقصه می‌کنند اما باید این مناقصه‌ها با افراد خرمشهری باشد و پیمانکارها باید بومی باشند، تاسیسات دریایی با عدم نگاه بومیانه، لقمه نان را از خرمشهری‌ها می‌گیرد و آنها را آواره دیگر شهرها می‌کند.

سامری از شروع شدن فاز اول کارخانه فولاد خبر داد و گفت: به‌زودی فاز اول کارخانه فولاد کلید می‌خورد و ما به‌دنبال این هستیم که از ورود کارکنان دیگر شهرستان‌ها با تبصره و قانون جلوگیری کنیم و میدان عمل را به کارکنان بومی تقدیم کنیم‌.

وی عنوان کرد: تشکیل ستاد کنکور و برگزاری آن توسط آموزش و پروش در شهرستان از پایلوت‌های مهمی در سطح استان به‌ حساب می‌آید که دیگر شهرستان‌ها به‌ دنبال راه‌اندازی کلاس‌های کنکور به تقلید از خرمشهر هستند.

سامری ادامه داد: همه باید به آموزش و پرورش کمک کنند، در حال حاضر به‌علت کمبود نیروی انسانی با مشکل مواجه هستیم و باید همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها به‌ویژه اداره گمرک، تأسیسات دریایی و شهرداری ورود کنند تا این بار سنگین را سبک و به سر منزل مقصود برسانند.

نماینده منتخب مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مسئولان بلند‌پایه و کشوری به ما قول تقویت زمین 10 هزار هکتاری قلب کارون را دادند و درخواست سهمیه از طرف ما داده شد که امیدواریم این بودجه در سال آینده به‌دست ما برسد و این پروژه احیا شود.


منبع:فارس
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری