کد خبر : 1252             انتشار : 1395/02/11 11:49          تعداد بازدید : 842

مدیران غیررسانه ای ، ظلم به ملت

متاسفانه در اين بين هستند مديراني که به بهانه هاي واهي از قبيل اجازه از مديرم ندارم ، نمي توانيم وضعيت اداره را رسانه اي کنيم ، به ما دستور داده اند تا مصاحبه نکنيم و هزاران بهانه...
غلام عباس کاظمی
غلام عباس کاظمی


يکي از شاخصه هاي اصلي يک مدير خوب رسانه اي بودن آن مي باشد چرا که بيان عملکرد و خدمات ارائه شده توسط دستگاه مربوطه براي اذهان عمومي يک نياز اساسي براي هر دستگاه و اداره اي محسوب مي شود وعدم پاسخگويي به و فرار از اطلاع رساني به بهانه هاي مختلف بزرگترين ضعف براي هر مسئول و مدير بشمار مي آيد.

اگر قدري در فضاي مجازي و درلابه لاي خبرهاي انتشاريافته گذري کوتاه داشته باشيم به راحتي مي توانيم عملکرد هر رئيس يا مدير دستگاه رسانه اي را به خوبي رصد کنيم.

امروزه مديراني موفق،کارآمد و محبوب در بين مردم هستند که عملکرد خود را به وسيله اصحاب رسانه در منظر چشم عموم قرار داده تا بهترين قاضي خود مردم باشند.

متاسفانه در اين بين هستند مديراني که به بهانه هاي واهي از قبيل اجازه از مديرم ندارم ، نمي توانيم وضعيت اداره را رسانه اي کنيم ، به ما دستور داده اند تا مصاحبه نکنيم و هزاران بهانه اي که باعث ناديده گرفته شدن خدمات عظيم نظام مي شود را مطرح مي کنند(البته رعايت اصول حراستي و حفاظتي شامل اين بخش نمي شود).

يقيناً عدم برنامه ريزي صحيح و اصولي براي آينده کاري آن دستگاه يا اداره، حفظ جايگاه اداري و ساکت ماندن در جمع مديران و عدم دفاع از حق قانوني خود به وسيله اصحاب رسانه، عملکرد ضعيف خود مديردستگاه در برابر اصحاب رسانه برخي از دلايل رسانه گريزي برخي از مديران در سطح شهرستان و استان مي باشد.

عدم پاسخگويي برخي از مديران شهرستان به پرسش هاي اصحاب رسانه و اجازه گرفتن از مديران استاني براي جواب هاي کاملاً ساده و درون شهرستاني نشان از ضعف شديد مديريتي وعدم استقلال فکري مدير دستگاه مربوطه را نشان مي دهد.

متاسفانه برخي ديگر از مديران براي فرار از جواب دادن به سئوالات اصحاب رسانه انگشت اشاره را به طرف روابط عمومي اداره کل مربوطه نشانه رفته و پاسخ خبرنگاران را از آنان استمداد مي کنند.

چرا برخي از مديران شهرستاني و استاني از رسانه اي شدن خدمات وزحمات ادارات خود در هراسند و براي يک مصاحبه کوتاه در باب مسائل درون شهرستاني حتماً بايد از مدير بالا دستي خود اجازه بگيرند.

فاصله گرفتن مديران از اصحاب رسانه در واقع نشان از ضعف مدير و ناتواني در بيان خدمات دولت و نظام به مردم است و باعث گمنام ماندن خدمات دستگاه مربوطه خواهدشد.

به هرحال اميدواريم در راستاي بيان عملکرد و خدمات صورت گرفته در جامعه که مقام معظم رهبري بارها بر بيان دستاوردها و خدمات نظام براي مردم تاکيد کرده اند همت گمارند و اصحاب رسانه را در اين رسالت سنگين ياري نمایند تا سياه نمايي هاي دشمنان را نقش برآب گشته و خدمات نظام به تصوير درآید تا مردم از خدمات صورت گرفته آگاهي کامل پيداکنند و قضاوتي صحيح و منطقي درباره مديران داشته باشند.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری