کد خبر : 1281             انتشار : 1395/02/20 14:53          تعداد بازدید : 665

فرماندار باوی خواستار مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی شد

فرماندار شهرستان باوی خواستار مشارکت کردن خیرین در امر مدرسه سازی در شهرها و روستاهای باوی شد.
به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان باوی، حیدر کاظمی که در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سخن می گفت، افزود: بایستی با هفکری و ارایه راهکارهای مختلف ، افراد خیر و شهروندان را به سمت مشارکت سوق دهیم.فضاهای آموزشی مناسب، تجهیزات و مدرسه ساختن، در کنار بحث آموزش ، موضوع مهمی است.البته فرد خیر آن نیست که حتما مدرسه بسازد ، بلکه هر گونه کمکی از جمله تامین کاغذ ، اهدای میز و نیمکت و غیره می تواند مشارکت محسوب شود. افراد خیری که می شناسید را به آموزش و پرورش معرفی و دعوت کنید.شهرداران هم می توانند از ظرفیت ماده 16 برای کمک به آموزش و پرورش استفاده کنند.
کاظمی در ادامه گفت: برخی شهرستان ها خیرین مدرسه ساز دارند و با مشارکت اداره نوسازی مدارس شروع به ساخت مدرسه می کنند.در واقع، اگر خیرین درصدی را قبول کنند ، نوسازی هم کمک می کند.البته ، شرایط بهبود کیفیت فضاهای آموزشی فرسوده و همچنین ساخت مدرسه پی گیری شده و با اداره کل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس و سازمان برنامه و بودجه رای زنی هایی انجام شده است.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان باوی نیز در ادامه این جلسه با اشاره به کسب رتبه چهار از لحاظ مشارکت مردم در سال تحصیلی 95-94 گفت : مشارکت مردم در امر مدرسه سازی در سال گذشته افزایش 200 درصدی داشته است و شهرستان باوی از بابت جذب اعتبارات در بین 40 منطقه آموزشی استا خوزستان توانسته رکورد خوبی ثبت کند.
مجید موحدیان افزود: بر اساس تجزیه و تحلیل امتحانات نوبت اول در استان ، رتبه آموزشی آموزش و پرورش باوی در دوره متوسطه اول از رتبه 16 به چهار ارتقا یافته و در امتحانات نهایی سوم نظری نیز چهار رتبه ارتقا داشته است.همچنین ، در کنکور موفق به کسب رتبه هشت شده ایم.
وی از امتیازات قایل شده برای پذیرفته شدگان در کنکور سراسری و دانشگاه های دولتی خبر داد و اظهار کرد : برای تشویق دانش آموزان قرار شده که به هر دانش آموزشی که رتبه کمتر از 100 کسب کند ، 10 میلیون تومان کمک هزینه تعلق گیرد.و برای آنهایی که رتبه سه رقمی کسب کنند ، 5 میلیون تومان اهدا کند.
وی تاکید کرد: بحث کیفیت تحصیلی تنها مسئله اداره آموزش و پرورش نیست و همه شهرستان باید برای بهبود شرایط تحصیلی و به ویژه آماده کردن دانش آموزان سال آخر برای کنکور همکاری کنند.همایش های متعددی برای دانش آموزان برگزار شده و همکاران خیر آموزشی نیز وقت خود را در اختیار دانش آموزان مدارس شهری و روستایی قرار داده اند اما علی رغم همه اینها بهتر است استاتید مجرب بیشتری برای تدریس به منطقه دعوت کنیم.

خبر از :زینب شریفی
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری