Warning: include_once(../ajax/ghofl.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2

Warning: include_once(): Failed opening '../ajax/ghofl.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2
آیت الله حیدری:انتقال آب خوزستان برای مصارف کشاورزی خلاف قانون است
کد خبر : 1287             انتشار : 1395/02/20 16:03          تعداد بازدید : 846

آیت الله حیدری:انتقال آب خوزستان برای مصارف کشاورزی خلاف قانون است

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خوزستان به شدت نیازمند آب برای تأمین آب مورد نیاز مزارع کشاورزی و شرب مردم بوده و انتقال آب این استان برای مصارف کشاورزی خلاف منطق و قانون است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: خوزستان به شدت نیازمند آب برای تأمین آب مورد نیاز مزارع کشاورزی و شرب مردم بوده و انتقال آب این استان برای مصارف کشاورزی خلاف منطق و قانون است.

آیت‌الله محسن حیدری ، در نشست هم‌اندیشی فعالان محیط زیست با محوریت «بررسی پیامدهای اجتماعی و زیست محیطی انتقال آب کارون»، اظهار کرد: صنف فعالان محیط زیست به مانند ایثارگران، شهدا و جانبازان فداکار و دارای احساس مسؤولیت است و از طرفی بین آن‌ها تقارب و سنخیت خاص وجود دارد.

وی افزود: فعالان محیط زیست استان با عمل خود نشان دادند به فکر خود نیستند بلکه به فکر جامعه، آینده و محیط پیرامون خود هستند و این شایسته تقدیر است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه یکی از فعالان محیط زیست حاضر در جلسه تحت عنوان «خادم النخیل» بیان کرد: من نیز خادم فعالان محیط زیست و کسانی که خودشان را در برابر مسائل زیست محیطی مسؤول می‌دانند، هستم.

آیت‌الله حیدری با اشاره به مقوله ضرر در بحث‌های فقهی و اعتقادی خاطرنشان کرد: هر چیزی به نفس آدمی یا محیط ضرر برساند شرعاً حرام است و باید با آن برخورد شود.

وی از فعالان محیط زیست درخواست کرد فرهنگ زیست محیطی را در تمام لایه‌های اجتماع نهادینه کرده و این فرهنگ مختص گروه، سازمان و صنف خاصی نباشد.

* لزوم ارتقای دانش و فرهنگ مردم در بخش محیط زیست

آیت‌الله حیدری تأکید کرد: چنانچه فرهنگ زیست محیطی بر فرهنگ جامعه حاکم شود مردم خود با تخلفات زیست محیطی مقابله خواهند کرد و منتظر صدور بخشنامه از طرف دولت نمی‌مانند.

وی تصریح کرد: بالا رفتن دانش و فرهنگ مردم در بخش محیط زیست سبب خواهد شد حتی اگر دولت قوانین زیست محیطی را زیر پا بگذارد با واکنش مردم مواجه شود.

آیت‌الله حیدری بیان کرد: بحث آلودگی‌های زیست محیطی باید به‌عنوان بخش اساسی در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها، ائمه جماعت و رسانه‌ها تبدیل شود تا خطرات و پیامدهای آن مشخص شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در خصوص انتقال آب کارون با بیان اینکه حمایت از آب کارون یک تکلیف است و باید صدای افراد دردمند را به مسؤولان رساند، گفت: در باب مسأله کارون بار‌ها هم در مجلس خبرگان و هم با رئیس جمهور قبلی و فعلی صحبت کردیم.

امام جمعه موقت اهواز با بیان اینکه انتقال آب به استانی دیگر برخلاف قانون مصوب است، بیان کرد: در شهریور 94 براثر کم‌آبی ضرر‌های بزرگی متوجه کشاورزان و دامداران خوزستانی شد.

وی با اشاره به سفر رئیس جمهور در سال 92 به استان خوزستان اظهار کرد: رئیس جمهور در مصلی اهواز و در جمع مردم گفت؛ طبق مصوبه شورای عالی آب کشور هرگونه برداشت آب از سرشاخه‌های کارون ممنوع است مگر با هدف آب شرب باشد.

آیت‌الله حیدری ادامه داد: اما ظاهراً آب شرب استان به منظور مصارف کشاورزی، پرورش ماهی و صنعتی به اصفهان منتقل شد و این مغایر با قانون است.

* مشکلات استان خوزستان با دعای توسل و آیه «أمن یجیب» حل نمی‌شود

وی با ابراز تأسف از روند انتقال آب استان بیان کرد: آیا سزاوار است برای حل مشکل منطقه دیگر استان خوزستان نابود شود.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به یکی از خطبه‌های خود در نماز جمعه در زمینه بستن دریچه انتقال آب استان گفت: در جمع مردم گفته شد همان کسانی که دریچه آب را بستند‌‌ همان افراد دریچه را باز خواهند کرد.

وی افزود: برای اثبات این مهم مردم استان تضمین می‌خواهند تا بدانند آب استانشان تنها برای مصارف آب شرب منتقل می‌شود.

آیت‌الله حیدری با بیان اینکه مشکلات استان با دعای توسل و آیه «أمن یجیب» حل نمی‌شود، تأکید کرد: همه نخبگان، فعالان اجتماعی، محیط زیست و مردم باید متحد شوند و زمینه یک اراده جمعی را برای رفع مشکلات استان مهیا سازند.

وی در پایان با تأکید بر وحدت کلمه مردم برای رسیدن به اهداف عالیه مورد نظر استان خاطرنشان کرد: مردم نباید منتظر عملکرد استانداران یا فرمانداران باشند، چراکه این‌ها نماینده دولت هستند و باید در حوزه فعالیت خود عمل کنند.


منبع:فارس
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری