کد خبر : 1385             انتشار : 1395/03/13 02:07          تعداد بازدید : 780

آغاز به کار 46 پایگاه سنجش سلامت در خوزستان از 16 خردادماه

آغاز به کار 46 پایگاه سنجش سلامت در خوزستان از 16 خردادماه
مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان اعلام کرد: 46 پایگاه سنجش سلامت از روز شانزدهم خردادماه حدود 100 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان را زیر پوشش قرار می دهند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده با اشاره به رشد 13 درصدی پذیرش نوآموز در سال تحصیلی 95-94 گفت: حدود 15 هزار نوآموز پیش دبستانی نیز مورد ارزیابی قرار می گیرند و امسال در 16 شهر به طورآزمایشی نوآموزان دوره پیش دبستانی تحت پوشش قرار می گیرند.
وی با تاکید بر نقش سنجش سلامت نوآموزان بر کاهش افت تحصیلی و کمک به بهبود کیفی آموزش و پرورش افزود: تشخیص به موقع نیازهای ویژه کودکان و برنامه ریزی برای ارایه خدمات توانبخشی مشاوره ای و آموزشی در راستای جایگزینی صحیح آموزشی آنها در مدارس عادی و در صورت نیاز در استثنایی یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح است.
تقی زاده در ادامه گفت : تهیه شناسنامه سلامت الکترونیکی برای همه کودکان و دستیابی به اطلاعات جامع بهداشتی، آموزشی و خانوادگی می تواند به آموزش و پرورش جهت برنامه ریزی مفید برای نوآموزان و جلوگیری از اتلاف وقت و انرژی در کلاس ها کمک کند.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی خوزستان نیز با اعلام فعال بودن سامانه برای نوبت دهی توضیح داد: پیش از هر چیز کودک ورودی پایه اول به مدرسه نزدیک محل زندگی خود برای ثبت نام مراجعه می کند، مدیر مدرسه با ورود به سامانه الکترونیکی به والدین نوبت می دهد.خانواده با پرینت نوبت و دقیقا در تاریخ مقرر به پایگاه سنجش می رود.
علی ممبینی در مورد مدارک مورد نیاز برای سنجش کودکان گفت: خانواده ها با در دست داشتن شناسنامه های خود و نوآموز ، یک قطعه عکس، کارت واکسیناسیون و برگ نوبت می توانند مراحل بعدی سنجش را انجام دهند.
وی نیز با اشاره به زیر پوشش قرار دادن حدود 81 هزار و 648 نوآموز در سال تحصیلی گذشته گفت: از این تعداد، 39 هزار و 156 نفر دختر و 42 هزار و 392 نفر پسر بوده اند که حدود 71 هزار نوآموز در ارزیابی اولیه بدون مشکل به مدارس عادی معرفی و 9 هزار و 661 نفر به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.از این تعداد ، حدود 2 هزار و 567 نوآموز مشکوک به مشکل بینایی بوده و حدود یک هزار و 261 نفر مشکل شنوایی داشتند.
ممبینی در مورد سایر نتایج ارزیابی طرح سنجش سال گذشته گفت: حدود چهار هزار و 489 نوآموز در آزمون سنجش آمادگی تحصیلی نمره لازم را کسب نکردند و به مرحله تخصصی هوش ارجاع شدند.و یک هزار و 187 نوآموز نیز بیش از یک مشکل داشتند.
گفتنی است ، مراسم افتتاح پایگاه های سنجش شانزدهم خردادماه در مدرسه استثنایی مهر ناحیه یک اهواز برگزار می شود و همه پایگاه ها در سراسر استان خوزستان کار خود را آغاز می کنند.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری