کد خبر : 1424             انتشار : 1395/03/19 11:49          تعداد بازدید : 844

خنفری،دونده خوزستانی:کاری با من کردند که دیگر از ورزش خسته شدم

کلا خسته شده‌ام؛ کاری با من کردند که دیگر از ورزش خسته شدم و باورتان نمی‌شود وقتی محیط ورزشی را می‌بینم، دوست دارم سریع از آن محیط فرار کنم، یعنی تا این اندازه من را از ورزش زده کرده‌اند.
قهرمان خوزستانی دو و میدانی به دلیل آن چه که بی‌توجهی مسوولان عنوان کرده، از این ورزش کناره‌گیری کرد. او می‌گوید دیگر نمی‌توانم با مسوولانی که درک و فهم ورزشی ندارند، کار کنم.

احمدرضا خنفری در خصوص تصمیمش برای خداحافظی از این رشته در حالی که تا پیش از این به کسب سهمیه المپیک ریو فکر می‌کرده است، اظهار‌کرد: کلا خسته شده‌ام؛ کاری با من کردند که دیگر از ورزش خسته شدم و باورتان نمی‌شود وقتی محیط ورزشی را می‌بینم، دوست دارم سریع از آن محیط فرار کنم، یعنی تا این اندازه من را از ورزش زده کرده‌اند.

وی با اشاره به وعده‌های داده شده و محقق نشده، گفت: زمان ریاست آقای داوری در فدراسیون، من بهترین تایم‌ها را در دو 400 متر با مانع به ثبت می‌رساندم و نفر دوم ایران بودم که زیر 52 ثانیه می‌دویدم. زمانی هم که یک ورزشکار به یک رکورد خوب می‌رسد، صد درصد باید به مسابقات برون‌مرزی اعزام شود، میدان‌های جدید را ببیند تا تجربه جدیدی هم کسب کند و بتواند رکودهایش را ارتقا دهد.

این دونده خوزستانی افزود: ‌من ورزشکاری هستم که شاید بتوان گفت بی‌حاشیه‌ترین ورزشکار دو و میدانی هستم که انواع ظلم‌ها به او شده است ولی صدایم در نیامده است و هیچ حرفی هم نزده‌ام و فقط کارم را انجام داده‌ام، چرا که علاقه‌مند به رشته‌ام بوده‌ام.

وی بیان کرد: در زمان ریاست آقای داوری که با تایم 51 ثانیه و 7 صدم ثانیه دویدم، به من قول دادند که من را به مسابقات قزاقستان اعزام کنند که این امر محقق نشد. پس از آن هم سفرهای خارجی دیگری بود که اسم من هم جزو نفرات اعزامی بود ولی من را نمی‌فرستادند. به هر حال یکسری عوامل در فدراسیون هست که نمی‌دانم با شخص خنفری مشکل دارند یا این‌که مشاوره اشتباه به رییس فدراسیون می‌دهند و همچنان این عوامل هست.

خنفری گفت: پنج‌شنبه این هفته نیز دو و میدانی‌کاران به ترکیه اعزام می‌شوند و چرا نباید خنفری اعزام شود؟ مگر خنفری قهرمان ایران نیست؟ مگر خنفری در حال حاضر بهترین رکود دو 400 متر با مانع ایران را در اختیار ندارد، پس علت اعزام نشدن او چیست؟ چرا باید یک دونده 400 متر با مانع دیگر اعزام شود؟ آیا خنفری تا حالا به کسی بی‌احترامی کرده است؟ آیا من مشکل مالیاتی دارم که نمی‌توانم از کشور خارج شوم؟ باید علت مشخص شود.

وی افزود: هیچ کدام از مسوولان ورزش استان که اگر من به این مسابقات اعزام شوم باعث افتخار و پیشرفت ورزش دو و میدانی استان است هم توجه نمی‌کنند. ما الان دونده‌ای از استان که در مسابقات کشوری اول یا دوم شود، نداریم.

دارنده نشان طلای مسابقات بین‌المللی، وضعیت دو و میدانی خوزستان را زیر صفر دانست و گفت: در سال‌های 78 تا 80 تمام اعضای تیم‌ملی، خوزستانی بودند اما اکنون نفری را نداریم. بی‌توجهی مسوولان در وضعیت فعلی تاثیرگذار است. من با خانم بابایی، سرپرست هیات دو و میدانی خوزستان تماس گرفتم و گفتم که این‌ها دارند با من به این صورت رفتار می‌کنند ولی با توجه به این که کارش این نیست و یک کارمند ساده است، حق دارد که متوجه نشود که من چه می‌گویم و چرا اداره‌کل ورزش و جوانان استان باید یک کارمند ساده را به عنوان سرپرست هیات قرار دهد که حق خنفری و دیگران خورده شود. بازهم می‌گویم خانم بابایی مقصر نیست، چرا که کارش این نیست.

وی با بیان این‌که مشکلاتم را بارها و بارها اعلام کرده‌ام، عنوان کرد: من با هزینه خودم در اردوهای مختلف شرکت می‌کنم ولی فدراسیون آن‌طور که باید از من حمایت داشته باشد، حمایت نداشته است. با حجم فشار تمرینی‌ای که من در گرگان متحمل شدم، باید اکنون کم‌کم وارد مسابقات شوم تا حد نصاب را کسب کنم ولی مسابقه‌ای نیست. خودم چند روز پیش در رقابت‌های جایزه بزرگ باکو شرکت کردم و اگر این کار را نمی‌کردم، برایم خوب نبود.

خنفری گفت: به هر حال این یعنی نابودی ورزشکار؛ دیگر تا چه حد تحمل کنم؟ دیگر خانواده‌ام دارند آسیب می‌بینند و چقدر از جیبم خرج کنم؟ هزینه‌ها هم بالا هستند و وقتی ببینم خانوده‌ام در این شرایط آسیب می‌ببینند به طور حتم دو و میدانی را کنار می‌‌گذارم، چرا که یک نفر در خانواده نیستم و ما چند نفر هستیم و باید به آن‌ها هم رسیدگی کنم و نباید خودخواه باشم. اکنون هم تصمیمم برای خداحافظی جدی است و دیگر از دو و میدانی بدم آمده است و از آن زده شده‌ام.

وی عنوان کرد: هیچ کسی به ما توجه نمی‌کند و مگر دیوانم که عمرم را تلف کنم و بعد ببینم که 40، 50 سال سن دارم و هیچ چیزی از خودم ندارم. با این شرایط هر ورزشکاری هم باشد، کار را کنار می‌‌گذارد. متاسفانه شرایط این طور است و من تصمیم به خداحافظی گرفتم و به دنبال زندگی‌‌ام می‌روم و می‌‌خواهم ببینم چه کسی جای خنفری را در استان و کشور می‌گیرد.

دونده 30 ساله خوزستانی به برخی از مدال‌های کسب شده‌اش اشاره کرد و گفت: من مدال طلای مسابقات کارگری جهان، طلا و نقره مسابقات بین‌المللی داخل سالن، طلای مسابقات جام ساکاروف آذربایجان، طلای مسابقات جایزه بزرگ باکو و چندین طلای مسابقات کشوری دو 400 متر با مانع را در کارنامه‌ام دارم.

وی با بیان این‌که از نظر روانی واقعا به هم ریخته‌ام و علت تصمیمم به خداحافظی‌‌ام نیز همین است، خاطرنشان‌کرد: دیگر نمی‌توانم با مسوولانی که درک و فهم ورزشی ندارند، کار کنم. با رییس فدراسیون فعلی هم صحبت داشته‌ام و دیدم که نمی‌توانم خیلی متوجه حرف‌‌های او شوم و شاید حرف‌هایش برای خود او منطقی باشد ولی من نمی‌توانستم با صحبت‌های او کنار بیایم.

خنفری گفت: با شرایط فعلی نمی‌توانم کار کنم، چرا که همه‌اش در تمرینات ذهنم مشغول است و این‌طور هم نمی‌توان نتیجه گرفت و ورزش حرفه‌ای یعنی ذهن آزاد که متاسفانه ذهن من آزاد نیست و عدم توجه باعث آزار ورزشکار می‌شود.

منبع:ایسنا
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری