Warning: include_once(../ajax/ghofl.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2

Warning: include_once(): Failed opening '../ajax/ghofl.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2
شهرک صنعتی شماره ۵ اهواز مراحل کارشناسی را طی نکرده است
کد خبر : 1433             انتشار : 1395/03/20 17:30          تعداد بازدید : 638
مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان:

شهرک صنعتی شماره ۵ اهواز مراحل کارشناسی را طی نکرده است

احمدرضا لاهیجان زاده مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در خصوص تصویب شهرک صنعتی شماره 5 اهواز اظهار کرد: بحث شهرک صنعتی 5 اهواز در چند حوزه قابل بررسی است که باید تفکیکی به آن پرداخت.

وی با بیان اینکه در سفرهای استانی دولت وقت یک مصوبه ای در خصوص ایجاد شهرک صنعتی در اهواز تصویب شد افزود: با توجه به این مصوبه شهرک ها باید در جانمایی مناسب و قانونی خودشان قرار گیرند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: شهرک صنعتی در آن مقطع زمان جانمایی شد که حدود 300 هکتار آن با حریم شهر اهواز تداخل دارد و این در حالی است شهرک های صنعتی در داخل حریم شهرها مجوز استقرار ندارند به همین دلیل قرار شد که بخشی در حریم بود، اصلاح شود.

لاهیجان زاده تصریح کرد: به دلیل جانمایی نامناسب، این شهرک هنوز نتوانسته مجوزهای لازم را اخذ کند.

وی با اشاره به اینکه دو راهکار برای رفع این مشکل است بیان کرد: یا باید این 300 هکتار حذف می شد یا باید در محدوده حریم اصلاح صورت می گرفت.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان افزود: مدعی هستند که در حال اصلاح محدوده هستیم ولی تا امروز اصلاحیه ای اتفاق نیفتاده است و بنابراین آن قسمتی که در داخل حریم است فعلا مشکل دارد و باید تعیین تکلیف شود.

لاهیجان زاده تاکید کرد: شهرکهای صنعتی گزارش ارزیابی زیست محیطی برای این شهرک تهیه کرده است ولی به دلیل تداخلی که وجود داشت هنوز منجر به صدور مجوز نشده است که باید این اشکال را برطرف کنند.

وی در ادامه به تصویب شهرک صنعتی شماره 5 اهواز در شورای برنامه ریزی اشاره و اذعان کرد: موضوعی که در شورای برنامه ریزی به عنوان یک پیشنهاد مطرح شد از قبل در هیچکدام از کارگروه های قبلی مطرح نشده بود و خیلی فی البداهه طرح موضوع شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: در یک شورایی که بالاترین جایگاه و مرجع قانونی برای تصمیم گیری کلان برای استان است قطعا هر موضوعی که می خواهد مطرح شود باید تمام مراحل کارشناسی را طی کرده باشد که این اشکال اولی بود که ما مطرح کردیم که باید این موضوع به کارگروه آمایش برگردد تا بررسی های لازم صورت بگیرد و بعد از تصمیم گیری در آنجا در شورا مطرح شود.

لاهیجان زاده ادامه داد: مباحث بعدی ما در این خصوص برمی گردد به این که خود این شهرک صنعتی موجود هنوز مسائل مربوطه خودش برطرف نشده است و هنوز آب و برق، گاز و راه آن موجود نیست و مجوز ندارد در واقع زیرساختهای آن تامین نشده بعد ما بیاییم روی توسعه آن بحث کنیم که این مباحث جای سوال بود.

وی با بیان اینکه این یک پیشنهاد خام کلی بود که باید در کمیته ها دوباره طرح موضوع و مراحل آن طی شود خاطرنشان کرد: این شهرک صنعتی در کمیته ها ممکن است به طور کامل رد شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان تاکید کرد: اگر شرایط برای توسعه شهرک صنعتی 5 اهواز وجود داشته باشد قطعا ما با توجه به موقعیت آن نسبت به شهر اهواز فقط صنایعی را می توانیم اجازه بدهیم که مشکلات زیست محیطی نداشته باشد یا صنایع با تکنولوژی بالا باشند.

توسعه شهرک صنعتی شماره 5 اهواز در هفته گذشته در شورای برنامه ریزی استان خوزستان به تصویب رسید.


منبع:رهیاب
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری