Warning: include_once(../ajax/ghofl.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2

Warning: include_once(): Failed opening '../ajax/ghofl.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/borwall/public_html/inc/function-show.php on line 2
برای برداشت مزارع نیشکر راه های بهتری در دنیا مرسوم است
کد خبر : 1442             انتشار : 1395/03/22 15:40          تعداد بازدید : 644

برای برداشت مزارع نیشکر راه های بهتری در دنیا مرسوم است

عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان اینکه از دغدغه های اصلی شهروندان مسائل محیط زیستی است گفت: شهروندان نسبت به محیط زیست خود مسئولیت هایی دارند که برای یک زندگی بهتر به این مسئولیت ها توجه ویژه دارند.

آذر زمان پور در همایش فرهنگ و محیط زیست که با حضور جمعی از مسئولان و فعالان اجتماعی محیط زیست استان در سرسرای جهاد کشاورزی خوزستان برگزار شد اظهارکرد:ورود پساب بیمارستان ها به رودخانه کارون یکی از معضلات همیشگی خوزستان است که تاکنون در این زمینه تصمیمات جدی گرفته نشده است.
وی افزود: اگر مشکلات دریاچه ارومیه به یک بحران تبدیل شده است به دلیل همت مضاعف مسئولان و نمایندگان این منطقه به دور از هرگونه اختلاف است و از آن جا که کارون شاهرگ حیاتی خوزستان است نیاز است متولیان امر و نمایندگان این استان نیز با عزم جدی مشکلات کارون را دنبال کنند.
وی ادامه داد: برای برداشت مزارع نیشکر راه های بهتری در دنیا به غیر از سوزاندن مرسوم است که باید از این روش ها در خوزستان نیز استفاده شود.
عضو شورای اسلامی شهر اهواز گفت: از موضوعاتی که همواره در شهر اهواز مورد بحث قرار گرفته استفاده از تنها یک گونه گیاهی به نام کونو کارپوس برای توسعه فضای سبز بوده که در سال های اخیر از سوی سازمان محیط زیست مورد انتقاد قرار گرفته است.
وی در ادامه گفت: باتوجه به اینکه در سطح خوزستان و بویژه اهواز کارگاه هایی وجود دارد که اگرچه ایجاد اشتغال کرده اند اما در افزایش آلایندگی های محیط زیست هم موثر هستند نیاز است سازمان محیط زیست در جلوگیری از فعالیت آنها اقدام کند.
آذر زمان پور اظهار کرد:شورای شهر اهواز جلساتی با مدیرعامل سازمان پارک های شهرداری اهواز برگزار کرد تا از توانایی انجمن های مردم نهاد در بحث محیط زیست خوزستان بویژه اهواز بیشتر استفاده شود.
وی افزود: طرح حمایت از انجمن های مردم نهاد فعال در زمینه محیط زیست در چارچوب توسعه ، نشر و گسترش فضای سبز خوزستان ارائه شده چرا که در کشورهای توسعه یافته یکی از عوامل موثر در توسعه پایدار حمایت از این انجمن هاست.
زمان پور بیان کرد: انجمن های مردمی از آنجا که با مسائل و مشکلات زیست محیطی بیشتر آشنایی دارند می توانند با شناسایی خلاء های موجود در این بخش مشکلات را در زمان کوتاهی به کمک دستگاه های متولی، رفع کنند.
همایش فرهنگ و محیط زیست با حضور جمعی از مسئولان و فعالان اجتماعی محیط زیست استان و همکاری انجمن حامیان توسعه خوزستان، انجمن درخت کاران استان و انجمن شهروندان زمین پاک برگزار شد.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری