کد خبر : 1476             انتشار : 1395/03/29 10:25          تعداد بازدید : 1234

فراخوان مقاله کنفرانس بین المللی زبان عربی

( بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و ترجمه زبان عربی)

بروال - کنفرانس بین المللی بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان عربی با هدف بررسی آخرین تحولات و یافته های پژوهشی در زمینه های آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان عربی در بهمن ماه 1395 در اهواز توسط مؤسسه پژوهشگران اندیشمند با همکاری و حمایت و کمیته علمی متشکل از دانشگاه مختلف خارجی مانند دانشگاه واشنتن، دانشگاه استنفورد، دانشگاه جورج تون، دانشگاه امارات متحده عربی، دانشگاه سلطان قابوس عمان و دانشگاه های داخلی مانند دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره)، دانشگاه گلستان و دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.


در این کنفرانس مبنا و هدف بر آن قرار گرفته شده است تا آخرین محورهای تخصصی مرتبط با زمینه های مختلف زبان شناسی در کنفرانس بکار روند تا محققان و پژوهشگران فعال در حیطه زبان عربی نگرشی فراتر از نگرش سنتی به آموزش و یادگیری زبان عربی و تحقیق و پژوهش در زمینه ادبیات و ترجمه داشته باشند.


از مهمترین محورهای کنفرانس می توان به موارد ذیل اشار نمود: راهکارها، پتانسیل ها و چالش های تجاری سازی و کارآفرینی زبان عربی، مسائل جاری مرتبط با آموزش زبان عربی به غیر سخنوران زبان عربی، روان شناسي زبان، جامعه شناسي زبان، عصب شناسي زبان، زبانشناسی پیکره ای، جامعه شناسی زبان، زبانشناسی مقابله ای، سبک شناسی، آموزش، برنامه ریزی و ارزیابی زبان عربی و لهجه ها، دوزبانگی، شبکه های اجتماعی و زبان عربی، زبانشناسی تطبیقی، آواشناسی، واج شناسی، صرف و نحو، تجزيه و تحليل کلام و کاربردشناسي، معني شناسي و گونه شناسی زبانی.


به عنوان نمونه، با توجه به اهمیت استفاده از زبان عربی جهت مقاصد دینی(اسلامی) برای عموم مردم و هم برای متخصصین در حوزه اسلامی، گردهمایی و بررسی آخرین تحولات و یافته های پژوهشی زبان عربی و نیز تحلیل چالش ها و آسیب های موجود در زمینه آموزش و یادگیری، ادبیات و ترجمه زبان عربی، ضرورتی غیر قابل انکار است که نمی توان به سهولت از کنار آن گذشت.


در این راستاء، از پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان دعوت گردیده است تا آخرین یافته های علمی خود در زمینه های آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان عربی را به اشتراک بگذارند و به تبادل اطلاعات در زمینه های مرتبط اقدام نمایند.


به طور یقین تبادل نظر و به اشتراک گذاری یافته های پژوهشی می تواند افق جدید و وسیع تری را جهت پژوهش و تحقیق در زمینه زبان عربی ایجاد نماید.


مهم ترین ویژگی این رخداد علمی میان رشته ای بودن آن است که پژوهشگران، دانشگاهیان و دانشجویان گرایش های مختلف زبان عربی و هم راستاء با آخرین تحولات زبان شناسی بتوانند مسائل جاری مرتبط با زبان عربی را از دیدگاه های مختلف و بر اساس گرایش خود بررسی نمایند.


اگرچه احساس می شود زمان زیادی باید سپری شود تا پژوهش در زمینه زبان عربی با آنچه امروز در دنیا مرتبط با مقولات زبان شناسی در حال انجام است هم سطح شود.


مقالات به یکی از سه زبان فارسی، عربی یا انگلیسی در کنفرانس قابل ارائه است. مقالات دریافت شده توسط کمیته علمی بین المللی با توجه به ملاک های علمی داوری می شوند. مقالات پذیرفته شده به صورت شفاهی یا پوستر در کنفرانس ارائه می شوند.


مقالات منتخب شده کنفرانس، بعد از ارائه در کنفرانس در مجلات علمی-پژوهشی مانند لسان مبین وابسته به دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) منتشر می گردند. اگرچه تمامی مقالات دریافت شده به صورت مجموعه کتاب مقالات منتشر می یابد و در پایگاه سیویلیکا ایندکس می شوند.


علاقه مندان جهت اطلاعات بیشتر، ثبت نام و ارسال چکیده می توانند به وب سایت کنفرانس بین المللی بررسی مسائل جاری آموزش و یادگیری، ادبیات و مترجمی زبان عربی (WWW.ALTL.IR) مراجعه نمایند.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری