کد خبر : 1484             انتشار : 1395/03/30 14:33          تعداد بازدید : 1008
مجید ناصری نژاد

مسئولان نگذارند در حق جوانان عرب تبعیض اعمال شود

شرکت های بزرگ نفت، فولاد، پتروشیمی و نیشکر جلوی چشمان ما و در زمین های ما فعالیت کرده لکن از نیروهای غیر بومی استفاده می کنند و سهم جوانان ما در پایین ترین حد است
مجید ناصری نژاد

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث اقتصاد مقاومتی نباید نقش مثبت قومیت ها و ظرفیت های آنها مورد غفلت قرار گیرد، گفت: در این برهه حساس باید قومیت های مختلف را به میدان آورد و با ایجاد و تقویت وحدت آنها را در پیشرفت اقتصاد کشور سهیم کرد.
به گزارش خانه ملت، مجید ناصری نژاد روز یکشنبه در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکید مداوم رهبر معظم انقلاب و علمای اسلام بر وحدت، افزود: هرچه شرایط سخت تر و مشکلات بیشتر شود نیاز به وحدت بیشتر می شود لذا همه باید متحد و یکدل حول محور ولایت مطلقه فقیه باشیم و به این ریسمان محکم الهی چنگ زده و ذره ای از آن جدا نشویم.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی وجود قومیت های مختلف در ایران اسلامی را یکی از فرصت های کم نظیر برای کشور دانست و گفت: کشور عزیزمان ایران می تواند با استفاده از این ظرفیت بر بالندگی، عزت و اقتدار خود بیفزاید چرا که هریک از اقوام ایرانی با استفاده از ویژگی ها و ظرفیت های منحصر به فرد خود می تواند بر توسعه و قدرت کشور بیفزاید و موجب پیشرفت کشور شود.
ناصری نژاد با بیان اینکه قوم عرب ایرانی یکی از قومیت های اصیل این مرز و بوم است که همیشه مرزبانی امین و نگهبانی شجاع و ایثارگر در حفظ مرزهای کشور و دفاع از ایران بوده است، افزود: این قوم، شجاعانه در زمان های مختلف ایستادگی کرده و در دوران های مختلف وفاداری و عشق خود به وطن را به اثبات رسانده و همواره از کشور با فدا کردن جان، مال و عزیزان خود دفاع کرده است.
وی با یادآوری اینکه این قوم سرافراز در دوران دفاع مقدس با تقدیم 12هزار شهید از مجموع 16 هزار شهید استان خوزستان مقاومت و ایستادگی کم نظیری از خود نشان داده و باعث شکست دشمنان شده است به ایثار گری ها و رشادت های آنها در دوران بعد از دفاع مقدس نیز اشاره کرد.
این نماینده مجلس افزود: تا کنون و تا همیشه عرب های ایران مدافع حریم اهل بیت(ع)، عاشق روحانیت و مطیع مقام رهبر معظم انقلاب بوده اند و خواهند بود.
نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: ما فدایی ولایت هستیم و تمام وجود ما را عشق به اهل بیت(ع) مملو کرده و کربلا قبله دل های ما بوده و دلدادگی به حسین(ع) در ضمیر ما نهفته است از این رو هیچکس نمی تواند ما را از اهل بیت(ع)، روحانیت و ولایت جدا کند، ما ایرانی شیعه عرب هستیم و به ایرانیت، تشیع و عرب بودن خود فخر و مباهات می کنیم.
ناصری نژاد افزود: این چفیه که بزرگان ما با افتخار بر سر می نهند نماد مقاومت، رشادت، شجاعت، شهادت و ایستادگی در مقابل استکبار، استعمار، آمریکا و دشمن صهیونیستی است که بر دوش رادمردانی همچون رهبر معظم انقلاب، سیدحسن نصرالله، شهید چمران و شهید علم الهدی درخشیده و گردن آویز هزاران هزار شهید مدافع وطن و اسلام عزیز بوده است که ما نیز به چنین هویتی مفتخریم.
وی ادامه داد: به دشمنان ایران اعلام می کنیم که به هیچ وجه نمی توانید در اعتقادات ما خلل ایجاد کنید، اسرائیل و عربستان سعودی اگر تمام دلارهای نفتی خود را هزینه کنند حتی یک قدم نمی توانند بین ما نفوذ کنند چرا که ما همه جان برکف بر خط سرخ شهادت ایستاده ایم، فدایی و عاشق سیدعلی هستیم و با ولایت زنده ایم، تا زنده ایم رزمنده ایم.
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: به رغم مشکلات متعدد، بی مهری ها، تبعیض ها، کمبود امکانات، بیکاری و فقر ناشی از آن و به رغم اینکه جوانان و تحصیل کردگان ما از فرصت های شغلی محروم هستند و هر روز بر تعداد آنها افزوده می شود و شرکت های بزرگ نفت، فولاد، پتروشیمی و نیشکر جلوی چشمان ما و در زمین های ما فعالیت کرده لکن از نیروهای غیر بومی استفاده می کنند و سهم جوانان ما در پایین ترین حد است، ذره ای از اعتقادات خود عقب نشینی نخواهیم کرد.
ناصری نژاد افزود: به رغم اینکه از مدیریت های مختلف کمترین سهم را داریم و با تهمت های غیرواقعی معارضین و عناصر مرموز ضدانقلاب، جوانان انقلابی و توانمند و با تحصیلات عالیه ما کنار زده می شوند، ذره ای از عشق ما به ولایت و رهبری کاسته نخواهد شد لیکن از بزرگان نظام و مسئولان دولت مصرانه خواستاریم که به این مسائل به طور ویژه رسیدگی کنند و نگذارند حق مردم پایمال شده و در حق جوانان عرب تبعیض اعمال شود.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری