کد خبر : 1486             انتشار : 1395/03/30 15:43          تعداد بازدید : 796
مدیرکل آموزش و پرروش خوزستان :

یک هزار و 853 نفر به استخدام آموزش و پرورش خوزستان در می آیند

مدیرکل آموزش و پرروش خوزستان اعلام کرد: یک هزار و 853 نفر امسال از طریق آزمون پیمانی و کنکور سراسری به استخدام آموزش و پرورش خوزستان درمی آیند.
.

مدیرکل آموزش و پرروش خوزستان اعلام کرد: یک هزار و 853 نفر امسال از طریق آزمون پیمانی و کنکور سراسری به استخدام آموزش و پرورش خوزستان درمی آیند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده با اشاره به مجوز وزارت برای استخدام 20 هزار معلم در سراسر کشور گفت: از این تعداد، 697 نفر فارغ التحصیلان دانشگاه ها از طریق آزمون رسمی و به صورت پیمانی در استان خوزستان جذب می شوند که آموزش و پرورش استان رتبه چهارم را در جذب نیروی انسانی دارد.و همچنین، تعداد یک هزار و 156 نفر از طریق آزمون سراسری کنکور و از میان فارغ التحصیلان پیش دانشگاهی وارد دانشگاه فرهنگیان می شوند.از این لحاظ نیز ، خوزستان رتبه اول جذب نیرو را دارد.
وی با تاکید بر اینکه زمان دقیق برگزاری آزمون استخدامی اعلام نشده است، اظهار کرد: داوطلبان نیازی به حضور و مراجعه به ادارات مناطق و شهرستان ها ندارند و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استخدام تابستان امسال پیگیر اطلاعیه های سایت سنجش، صدا و سیما و جراید باشند.
تقی زاده توضیح داد: پذیرفته شدگانی که به صورت پیمانی جذب می شوند، پس از طی مراحل استخدام که شامل آزمون کتبی ، مصاحبه عمومی و تخصصی ، بررسی صلاحیت ها و معاینات پزشکی است، به مدت یک سال در دانشگاه فرهنگیان دوره های مختلف و مهارت های تدریس را طی می کنند و سال تحصیلی 96 وارد مدارس می شوند.پذیرفته شدگان کنکور و ورودی دانشگاه فرهنگیان نیز پس از چهار سال وارد فرایند آموزش و پرورش می شوند.
مدیرکل آموزش و پرروش خوزستان در ادامه افزود: 60 درصد نیروهایی که استخدام می شوند، در مقطع ابتدایی مشغول به کار خواهند شد و 40 درصد نیز سهمیه دوره متوسطه اول و دوم هستند.
معاون پژوهش ، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان نیز با اشاره به کمبود معلم در مقاطع مختلف تحصیلی گفت: این سهمیه پاسخگوی نیاز استان نیست و خروجی ما کماکان دوبرابر است.
حرج چلداوی افزود: امسال حدود 900 نفر در رشته های ابتدایی که اولین گروه فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان هستند، وارد مدارس می شوند و حدود 300 نفر که سال گذشته از طریق آزمون استخدامی وارد سیستم شدند، سال تحصیلی 96-95 در مدارس مشغول به کار می شوند.


خبر از زینب شریفی
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری