کد خبر : 1507             انتشار : 1395/04/02 08:57          تعداد بازدید : 1003

40 منطقه آموزشی استان صاحب پژوهشسرا می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش استان خوزستان اعلام کرد: با صدور مجوز راه اندازی هفت پژوهشسرای جدید ، 40 منطقه آموزشی در استان صاحب پژوهشسرای دانش آموزی می شوند.
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده با اشاره به رشد کمی پژوهشسرا های دانش آموزی افزود: استان خوزستان در سال 92 تعداد 11 پژوهشسرا داشت که این تعداد در حال حاضر به 33 مرکز فعال رسیده است.
تقی زاده در مورد ضرورت راه اندازی پژوهشسراها توضیح داد: توجه به رشد و پرورش خلاقیت ها و ارتقای دانایی و توانایی دانش آموزان متناسب با استعدادها و تفاوت فردی آنها یکی از اهداف آموزش و پرورش است که به دلیل محدودیت های موجود در فضای مدرسه و کثرت دانش آموزان در کلاس های درس به طور کامل تحقق نیافته است و کادر مدرسه جوابگوی کنجکاوی های دانش آموزان علاقمند نیستند.
وی در ادامه با ارایه تعریفی از پژوهشسرای دانش آموزی گفت: پژوهشسرای دانش آموزی مرکزی است که به منظور گسترش فرهنگ تحقیق و پژوهش در بین دانش آموزان و رشد خلاقیت های آنان با فراهم نمودن امکانات و تجهیزات لازم تاسیس می شود .توسعه پژوهشسراها در شهرستان های مختلف خوزستان در واقع زمینه های لازم برای شناسایی و پرورش استعدادهای دانش آموزان دارای روحیه تحقیق و پژوهش را فراهم می کند.
وی تشویق و ترغیب دانش آموزان به تلفیق دانش نظری و فعالیتهای علمی و کاربردی و رشد و توسعه بنیه علمی و پژوهشی دانش آموزان به منظور ایجاد توانایی نظریه پردازی را از دیگر اهداف راه اندازی پژوهشسراها دانست.
معاون متوسطه آموزش و پرورش خوزستان نیز با اشاره به رشد کیفی و کسب مقام دوم در کشور از بین 550 پژوهشسرا ، در مورد تنوع فعالیت های این مراکز گفت: پژوهشسراها فضاها و مکان های خوبی هستند که می توان آموزش کارهای علمی را از پایه شروع کرد و از حوزه های ابتدایی ، دانش آموزان را با بحث های مختلف علمی، عملی ، آزمایشگاهی در زمینه هایی مثل تشریح و کالبدشکافی، نجوم، نانو، روباتیک و لیزر آشنا کنیم.
جمشید کمایی افزود: همچنین پژوهشسراها محیطی مناسب برای پر کردن اوقات فراغت در زمینه های علمی مثل کتابخوانی ، بحث های فسفلی و هنری هستند.اجرای طرح دانشمندان کوچک و نویسندگان کوچک از جمله طرح هایی است که اجرا می شوند.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری