کد خبر : 1529             انتشار : 1395/04/05 15:52          تعداد بازدید : 1309

مرکب الحراک الهوية خفاجيه/قاسم سياحي

وجود منتقدان و مخالفان استعاده ی نام الخفاجيه و سوء استفاده از ظرفیت های الحراک جهت استثمار اين جنبش جوهري شريف و منزه جهت بهره وری سياسي و تقویت پایگاه اجتماعی خویش نزد عموم ...
خفاجيه

قاسم سياحي

ماشين الحراک با اتکاء بر چهار چرخ مطمئن حرکت رو به جلو را در جاده اصلاحات استارت زد.
1- ایرانی بودن : پيشگامان الحراک، امضاء کنندگان و عموم مردم با اعتراف به اینکه ترکیبی از بافت جمعیتی ایران اسلامی و اذعان به حفظ تماميت ارضی کشور و احترام به قوانين مرکزي از بطن جامعه ي ايراني خواستار استعاده ي نام شهرستان و تحصيل حقوق قانوني و بحق شهروندانشان هستند.
2- شیعه بودن : اهالی خفاجيه همگی پیرو مذهب بحق اثني عشري و ولايتمدار و تابع منويات مقام معظم رهبری و مرجعيت بوده و هستند و خفاجيه و اکناف آن بعنوان دروازه ي تشييع و محبان واقعي رهروان مسلک اهل بيت أين امتياز بر احدي پوشیده نیست.
3- مسلمان بودن : اعتقاد قلبي و زباني به وحدانیت الله و رسالت محمدي و اداي شعائر و مناسک مکتب إسلام بين مردم خفاجيه مهر تأييد بر مسلمان بودن آنان را رقم مي زند
4- عرب بودن : بافت اجتماعی و ترکیب سکانی خفاجيه باستناد اداره ی إحصائية همگی عرب بومی و در محاورات عامیانه و ارتباطات اجتماعی از زبان عربی بهره می جویند
موتور الحراک مردم هستند :
کهتر و مهتر، خرد و کلانسال، فرودست و فرادست و بعبارتی دیگر عام الشمول و کسی را خارج از دایره ی الحراک تصور نمیکنند همه در استعاده ی هویت به یغما رفته تشريک مساعي دارند.
سوخت الحراک
در مقدمه ی آن رجال دین و سیاست، نخبگان، روشنفکران، اهل قلم و فعالان سیاسی و حقوقدانان هستند که با اندیشه و دیدگاههای قانونی خود در رسیدن ماشین الحراک به مقصد کوتاهی نخواهند کرد.
آیین نامه الحراک
جمع آوری اطلاعات، منابع خبری و مصادر تاريخي در عهود و قعود جهت إثبات و اقامه ي حجت بر قدمت تسميه ي خفاجيه بجاي نام تحميل شده و استناد به ميراث و ادبيات عاميانه ي مردم در انتقال سينه به سينه ي نام خفاجيه در سينه هاي که زنده ترين شاهد إنساني محسوب مي شود مؤيد اين خواسته است.
فرمول الحراک
برخورد ملايم و محبت آميز استعاده ي نام خفاجيه در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بدور از هرگونه اهانت و اتهام و تحقیر دیگران و تعامل با سعه ی صدر قرین راهکار قانونی نقش مهمی در تحقق رسالت مطالبات است.
فرمان الحراک
همفکري و رایزنی با امام جمعه، فرماندار و نماينده ي مجلس و ساير پایه وران و بکاربستن راهکارهای قانون آنان، زیرا مقامات مشارالیه بعلت ارتباط سلسله مراتبی با فرادستان و مسؤلان پایتخت بعنوان وکلای مدافع حقوق هويتها و قوميتها و آگاهی از پیچ و خم کانالهای رسمی در رسیدن به مطلوب بسیار چشمگیر است .
بازخورد الحراک
وجود منتقدان و مخالفان استعاده ی نام الخفاجيه و سوء استفاده از ظرفیت های الحراک جهت استثمار اين جنبش جوهري شريف و منزه جهت بهره وری سياسي و تقویت پایگاه اجتماعی خویش نزد عموم سعی شود این قماش جماعت توجیه شوند یا قانع شوند این خواستها رنگ سیاسی و حزبی نداشته بلکه عام المنفعه است.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری