کد خبر : 1541             انتشار : 1395/04/09 10:39          تعداد بازدید : 1074
27از پایان جنگ گذشت

اصلی ترین مطالبه مردم آبادان آب شرب سالم است

غلامرضا شرفی، عامر کعبی و جلیل مختار سه نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نسبت به وضعیت آب شرب و کشاورزی شهرستان انتقاد کردند.
غلامرضا شرفی نماینده آبادان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روز سه شنبه در نشست بررسی مشکلات آب شرب و کشاورزی و برق روستاهای شهرستان آبادان در فرمانداری گفت:پس از گذشت 27 سال از پایان جنگ تحمیلی در اصلی ترین مطالبه مردم نظیر تامین آب شرب سالم و بهداشتی و تامین زیرساخت های اولیه شهری، مشکل داریم.

وی اظهار داشت:در بخش آب مردم آبادان زخم خورده هستند، یک روز خون مردم آبادان به خاطر آب هدر رفت و یک مسئول نیز جوابگو نبود، امروز نیز وضعیت آب شرب مردم در حد بحرانی است.
شرفی گفت:امروز وضعیت آب آبادان از زمان جنگ بهتر نیست و با همه این کاستی ها مردم هنوز به مسئولان امیدوار هستند.

عامر کعبی:در هیچ بخشی نتوانستیم به صورت 100درصد مشکل مردم را برطرف کنیم
نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت:بسیاری از مشکلات موجود در آبادان در سایر مناطق کشور برطرف شده و در سال های پس از جنگ تحمیلی در هیچ بخشی نتوانستیم به صورت 100درصد مشکل مردم را برطرف کنیم.
کعبی گفت:نارضایتی مردم در بخش آب به خصوص روستاها بیش از سایر مناطق است و نیاز است برای رفع این مشکلات، کار جهادی شود، اگرچه در بخش بهداشت و اشتغال نیز مشکل داریم.
وی به هدر رفت 50درصدی آب شرب در شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت:از سال 1369 تاکنون 200هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش آب شهرستان آبادان هزینه شده است، در این مدت چه مشکلی در این بخش برطرف شده است.
نماینده مردم آبادان و عضو کمسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی افزود:در چند سال گذشته خروجی مناسبی در هزینه کرد اعتبارات دولتی نداشتیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به مشکل کشاروزی در شهرستان آبادان اشاره کرد و گفت:در حالی سال گذشته خرمای کشاورزان به قیمت 900 هزار ریال از سوی برخی دلالان خریداری شد که با کمی فرآوری می شود آن را با ارزش افزوده بهتری خرید و به فروش رساند.
کعبی گفت:تاکنون نیز خسارات خشکسالی به کشاورزان پرداخت نشده که این مهم باعث ناتوانی مالی آنها شده است.
وی اظهار داشت:اجرای طرح نیشکر در بالا دست شهرستان آبادان باعث شوری آب کشاروزی و تخریب نخلستان ها در پائین دست شد، امروز حق نداریم طرح هایی تعریف کنیم که با انجام آن باعث آبادای در منطقه ای و خرابی منطقه دیگری شویم.
وی افزود:بیکاری بالای جوانان از مشکلات عمده در آبادان است و وجود 60 هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی گواه این مدعا است.
جلیل مختار:مشکل آب شرب در روستاها جدی ا ست
جلیل مختار دیگر نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با بیان مشکل آب شرب و کشاورزی در روستاهای آبادان افزود:مشکل تامین آب شرب در روستاها بسیار جدی است.
وی افزود:بیشتر انتقاد مردم در بحث آب در روستاها است.
عضو کمیسیون احتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنانش با انتقاد از وضعیت کشاورزی در شبه جزیره آبادان افزود:خرمای با کیفیت کشاورزان به علت نبود کارگاه های لازم برای عمل آوری و بسته بندی به قیمت پایین خریداری می شود.
وی افزود:در بخش ترویج کشاورزی نیز اقدام مثبتی در روستاها انجام نشده است.
وی همچنین از پیگیری برای تاسیس شرکت آبفای اروند در خرمشهر و آبادان خبر داد و گفت:سازمان منطقه آزاد اروند بتواند کمک های مالی را به صورت مستقیم دهد.
مختار همچنین، کمک مالی سازمان منطقه آزاد اروند به شرکت آبفار بای نوسازی شبکه انتقال آب و اجرای طرح های آبرسانی را خواستار شد.
به گزارش ایرنا طی روزهای گذشته تعدادی از روستاهای شهرستان آبادان با وجود گرمای شدید هوا و ماه مبارک رمضان با مشکل کمبود آب روبه رو است.
این نشست با حضور مدیرعامل شرکت برق خوزستان، آب و فاضلاب روستایی خوزستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، فرماندار آبادان و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری