کد خبر : 1550             انتشار : 1395/04/11 01:15          تعداد بازدید : 1202

ناصري نژاد:در بندر و گمرک یک کارمند شادگانی نداریم

با وجود اینکه بندر شادگان برای مردم این شهرستان راه اندازی شده ولی در تشکیلات بندر و گمرک آن یک کارمند شادگانی نداریم.


نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی گفت: این بندر نیاز به لایروبی و اسکله دارد و هم اکنون چون مجوز ترخیص کالا نمی دهند با رکود فعالیت مواجه هستیم.
حجت الاسلام مجید ناصری نژاد در حاشیه حضور استاندار در شادگان اظهار کرد: اولین کسی که کلید ساخت و راه اندازی بندر را زد، غلامرضا شریعتی استاندار کنونی خوزستان بود که این اتفاق در سال ۸۳ صورت گرفت. آن زمان این بندر جاده ای نداشت و از اعتبارات راه روستایی ۳۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی افزود: بحث صیادان شادگانی یکی از مشکلات موجود است، یک مصوبه ای توسط شورای امنیت کشور صادر شد که بالاتر از موتور قایق ۴۵ نباید به دریا بروند ولی این تفویض اختیار به شورای تأمین استان ها داده شده تا در صورت نیاز مجوز را صادر کنند و اکنون در استان مازندران مجوز تردد بالاتر را تصویب کرده اند.

در بندر و گمرک یک کارمند شادگانی نداریم

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه بندر شادگان برای مردم این شهرستان راه اندازی شده ولی در تشکیلات بندر و گمرک آن یک کارمند شادگانی نداریم.

ناصری نژاد با اشاره به اینکه یک سری امکانات برای تقویت لنج داری و تجارت شادگانی ها نیاز است، گفت: سابقه بندرداری شهرستان شادگان به ۱۰۰ سال قبل می رسد که در آن زمان بندر دورق را داشتیم و اکنون خواستار بازگشت آن شکوه هستیم تا مردم خودشان تجارت داشته باشند.

لزوم راه اندازی بازارچه

وی ادامه داد: همه تلاش های انجام شده در بندر شادگان برای این است که در شهر بازار فروش داشته باشیم ولی متأسفانه در حال حاضر بار و کالاها فقط در شادگان تخلیه می شود و در بازار شهر به فروش نمی رسد. برای رونق وضعیت موجود تقاضا داریم تا بازارچه فروشی را در شهر شادگان راه اندازی و کالاها را در همین شهر به فروش برسانیم.

ناصری نژاد در ارتباط با حل مشکل برق بندر شادگان گفت: یک سرمایه گذار برای راه اندازی نیروگاه به ما طرح پیشنهاد داده که می توان از آن استفاده کرد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پیشنهاد طرح سرمایه گذار خصوصی گفت: اصلا معلوم نیست که چنین طرحی اجرا شود یا اینکه خیر؛ بنابراین برای حل مشکل برق بندر همه باید دست به دست هم دهند تا هر چه سریعتر این مشکل حل شود.

وی همچنین عنوان کرد: کانکس های موجود در بندر شادگان اصلا برق ندارند و کارگران باید با زبان روزه در این گرما و بدون برق روز خود را در کانکس ها سپری کنند.

نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد: یک ردیف بودجه خوب برای برق دار کردن مرزها در قانون داریم که می توان از آن برای برق دار کردن بندر شادگان استفاده کرد. این بندر همچنین نیاز به لایروبی و اسکله نیز دارد و هم اکنون چون مجوز ترخیص کالا نمی دهند با رکود فعالیت مواجه هستیم در صورتی که اگر مجوز صادر شود قطعا ظرفیت فعالیت بندر به یک میلیون تن هم خواهد رسید.

منبع:مهر
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری