کد خبر : 1564             انتشار : 1395/04/12 12:20          تعداد بازدید : 1154

تعلیم و تربیت،سیاست بر نمی تابد/احمد عامری

اسفناکتر اینکه برخی از به اصطلاح فعالان سیاسی که در صحبتها و سخنرانیهایشان که تنها در فصول انتخابات از انها شاهدیم به دفاع از این افراد شکست خورده در مدیریت مدارس پرداخته و بدتر آنکه انها را برای تصدی مناصب بالاتر معرفی می کنند
احمد عامری

احمد عامری
دبیر بازنشسته ومشاور آموزشی


طی چد مقاله به این موضوع اشاره کردم که ازجمله عوامل افت تحصیلی در استان اصرار بر انتخاب مدیران و مسئولانی است که اهلیت لازم را برای آن مناصب ندارند و از طریق افراد صاحب نفوذ من جمله فعالان سیاسی بدلیل نزدیکی دیدگاه و یا نمایندگان و بعضا برخی از مسئولان به ادارات آموزش و پرورش و مدارس تحمیل می شوند.
به علاوه در گزینش افراد شایسته سالاری مدنظر نیست نیست. با تمام احترامی که برای دوستان فعال قائل هستم ولی می بایست با این دو پدیده غلط و زننده مبارزه کرد واز حقوق دانش آموزان که لازمه آن داشتن معلمان متخصص و متعهد و همچنین مدیران مسئول و مدبر و با برنامه است،دفاع کرد.
در سالهای اخیر شاهدیم که با انتصاب برخی مدیران که نه از روی شایستگی بلکه بدلیل مصالح و روابط سیاسی صورت گرفته، باعث افت تحصیلی و ترک تحصیل دانش آموزان گردیده است.که در پی خود عقب ماندگی جامعه ما را به دنبال داشته است.اسفناکتر اینکه برخی از به اصطلاح فعالان سیاسی که در صحبتها و سخنرانیهایشان که تنها در فصول انتخابات از انها شاهدیم به دفاع از این افراد شکست خورده در مدیریت مدارس پرداخته و بدتر آنکه انها را برای تصدی مناصب بالاتر معرفی می کنندوغافل از اینکه در بین این افراد ولو فعال تمام عیار سیاسی بوده اند ولی کوچکترین قدمی در راه پیشبرد وضعیت تحصیلی دانش آموزان نبرده اند.افرادی که حتی با مدیریت مافوق خود در برگزاری کلاسهای کنکور و تقویتی و تیزهوشان و...به عنوان مدیر مدرسه هیچگونه همکاری نکرده و شغل شاغلشان سیاست و انتخابات است و تخریب دلسوزان متخصصان عرصه آموزش و پرورش.
این افراد که نام فعال سیاسی را یدک می کشند می بایست که مصالح مردم را با دلسوزی پیگیری کنند و از هیجان زدگی سیاسی که اغلب در دوران انتخابات شاهدیم دوری نمایند.خاصه که در عرصه آموزش و پرورش که ما در سالیان اخیر ضربات سنگینی را متحمل شده ایم دخالتها با احتساب شایستگی ها،پیش زمینه ها و سابقه ها می بایست صورت گیرد نه حضور در عرصه سیاسی.
بر همه ما خصوصا فعالانی که در ارتباط بامسئولان و مدیران استانی است که از طریق نمایندگان مجلس تلاش نماییم که اصل استخدام بومیان با کفایت را که از دانشگاههای معتبر اخذ کرده اند رعایت شود و در این را نباید به هیچوجه کوتاه نیاییم.
به علاوه بر ماست که از مدیران با کفایت و بالیاقت حمایت کنیم تا بتوانند برنامه های خود را به نحو احسن اجرا کنند. انتقاد منطقی حق طبیعی همه آحاد مجتمع است. اما اهانت و تهمت در شأن فرهنگ تعلیم و تربیت نبوده و نیست.تعلیم و تربیت، سیاست را برنمی تابد.لذا فریب تجار سیاست را نخوریم وافراد دلسوز در ادارات آموزش و پروش را را فدای امیال سیاسی ننماییم. حق طبیعی هرمدیری است که نیرو های خود را براساس توانمندی و لیاقت انتخاب کند تا کیفیت کار خود را بالا ببرد. ما نیاز به افراد دلسوز و با لیاقت مدیر و مدبر داریم. تا کی باید دانش آموزان و ادارات فدای مصلحت افراد سودجو باشند؟؟؟؟
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری