کد خبر : 1573             انتشار : 1395/04/13 14:09          تعداد بازدید : 1088
استاندار خوزستان:

آموزش و پرورش یکی از اولویت های نخست برنامه های توسعه خوزستان است

استاندار خوزستان در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:

آموزش و پرورش یکی از اولویت های نخست برنامه های توسعه خوزستان است

استاندار خوزستان اعلام کرد:آموزش و پرورش یکی از اولویت های نخست برنامه های توسعه استان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، غلامرضا شریعتی در نشستی با مدیرکل آموزش و پرورش استان با تاکید بر اهمیت تعلیم و تربیت افزود : از هیچ تلاشی برای توسعه و پیشرفت زیر ساخت های آموزش و پرورش خود داری نخواهم کرد و در مراسم معارفه هم آموزش و پرورش را جزء اولویت های اساسی اعلام کردم .
شریعتی در ادامه گفت : یکی از ضرورت های واقعی جامعه امروزی کسب مهارت های زندگی اجتماعی است و با این رویکرد شاهد کاهش آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی خواهیم بود. لذا فرزندان ما نیاز به کسب مهارت های زندگی اجتماعی برگرفته از منابع دینی و ملی ما هستند.
شریعتی همچنین بر ضرورت حفظ منابع انسانی تاکید و اظهار داشت: توسعه امکانات رفاهی ،درمانی و خدماتی مورد نیاز فرهنگیان استان ازاولویت هایی است که در دستور کار قرار خواهد گرفت .
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در ادامه این نشست با تشریح برنامه های توسعه آموزشی در 41 منطقه آموزشی استان توضیح داد: یکی از برنامه های توسعه که در قالب 21 شاخص تدوین شده ، پوشش حداکثری نوآموزان در دوره پیش دبستانی است.الزامی شدن دوره پیش دبستانی و کاهش سن تحصیل یکی از برنامه هایی است که آموزش و پرورش خوزستان پی گیری می کند.در دوره پیش دبستانی به کودکان مهارت های اجتماعی از جمله مشارکت و گار گروهی آموزش داده می شود.
محمد تقی زاده اظهار کرد: بر اساس آمار و ارزیابی های صورت گرفته ، در سال تحصیلی 95-94 بیش از 100 درصد در توسعه پیش دبستانی رشد داشته و به نسبت رشد کلاس های پیش دبستانی ، تکرار پایه نیز کاهش یافته است.در سه سال اخیر، از پوشش 30 هزار نفری نوآموز پیش دبستانی به تعداد 80 هزار نفر ارتقا یافته ایم که نتیجه آن کاهش افت تحصیلی بوده است.
وی در مورد هزینه دوره پیش دبستانی نیز افزود: تعرفه وشهریه کلاس های پیش دبستانی در شهر و روستا متفاوت است و آموزش و پرورش به خانواده های محروم و بی بضاعت در پرداخت شهریه کمک خواهد کرد.در واقع، سعی شده که هیچ کودکی به دلیل عدم استطاعت مالی در پرداخت شهریه از آموزش پیش دبستانی بازنماند.
تقی زاده اظهار کرد: بر اساس آمار و ارزیابی های صورت گرفته ، در سال تحصیلی 95-94 بیش از 100 درصد در توسعه پیش دبستانی رشد داشته و به نسبت رشد کلاس های پیش دبستانی ، تکرار پایه نیز کاهش یافته است.در سه سال اخیر، از پوشش 30 هزار نفری نوآموز پیش دبستانی به تعداد 80 هزار نفر ارتقا یافته ایم که نتیجه آن کاهش افت تحصیلی بوده است.
وی ضمن اشاره به وجود مناطق دو زبانه و لزوم آشنایی کودکان مناطق محروم با فضای آموزشی گفت: محتوای آموزشی کتب دوره پیش دبستانی بومی خوزستان و هدف اصلی تقویت زبان شفاهی، شنیداری و گفتاری زبان معیار این کودکان است.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اجرای طرح انسداد مبادی بی سوادی در استان، آموزش های مهارت های اجتماعی به دانش آموزان و والدین آنها، اجرای طرح های بهداشتی و سلامتی در طول سال تحصیلی، توسعه درمانگاه فرهنگیان، تقویت ورزش دانش آموزی، توجه ویژه به دانش آموزان دختر، فوق برنامه های تقویتی برای مدارس متوسطه و راه اندازی خانه کنکور در شهرستان ها را از دیگر برنامه های توسعه آموزش و پرورش دانست و خواستار همکاری تمامی دستگاه ها ی اجرایی و همچنین خانواده ها برای اجرای این برنامه ها شد.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری