کد خبر : 892             انتشار : 1394/11/18 09:39          تعداد بازدید : 1106

معادله عکس/ قاسم زبیدی

در انتخابات به ناچار و به صورت موقت بعضی از معادلات عوض می شود. قاعده اصلی ساری این است که مردم برای حل مشکلات خود به سراغ صاحبان قدرت می روند ...
معادله عکس/ قاسم زبیدی

قاسم زبیدی

در انتخابات به ناچار و به صورت موقت بعضی از معادلات عوض می شود. قاعده اصلی ساری این است که مردم برای حل مشکلات خود به سراغ صاحبان قدرت می روند .ولی در انتخابات این روند حالت عکس می شود.و این صاحبان قدرت هستند ،که جهت اثر اکسیر رای مردم به سراغ آنها می روند. و تلاش می کنند. تا اعتماد مردم را جلب کنند. در این میان ناظر می تواند، دردهای پنهان جامعه خود را این بار از زبان نامزدهایی بشنود، که چقدر شیوا قادرند این دردها را باز تکرار کنند ،تا ثابت کنند که درد شناسند و حلال مشکلات هستند.
متاسفانه در بیان مشکلات٬ هم از طرف مردم و هم نامزدهای انتخاباتی خواسته هایی گفته می شود. که بعدا قابل احصا و رصد نیست همه از مشکلات مثل آب و محیط زیست و اشتغال سخن می گویند. ولی کسی حدود شعاعی حرکت نماینده را سوال نمی کند. یعنی اینکه یک نماینده چقدر می تواند ،در حل این مشکل دخالت کند. و راههای شفا بخش را کسی بازگو نمی کند. همه در یک قرار داد نانوشته فقط از مشکلات موجود، و یا عدم کارایی نماینده های قبلی سخن می گویند. یعنی هیچ نقدکننده ای را نمیابی که سخنان موافق یا مخالف نماینده های شهر خود را در زمان تصویب لوایح و معرفی وزرا ویا احیانا سوال و استیضاح احصا ءکرده باشد .و حالا به حکم آمار نماینده های دوره های قبل را بتواند نقد کند. و فقط به این اکتفا می شود، که تغییر موثری در وضع اسف بار موجود حاصل نشده، و این کفایت می کند. که حکم کنیم، که نماینده دوره قبل ناتوان بوده است. گرچه در کل قضیه این حکم بیراه نیست. ولی واقعیت امر تا وقتی که در دوره نمایندگی مرتب از طرف گروههای اجتماعی و فعالان محلی حضور و تاثیر نماینده مورد رصد و ارزیابی نشود. نمی توان انتطار معجزه داشت. و نماینده های جدید نیز به همین درد مزمن گرفتار خواهند شد .
نماینده های دوره های قبل نیز دچار اشتباه بسیار واضحی هستند. در دوره نمایندگی خود ارتباط اجتماعی خود را با رای دهنده ها به حداقل می رسانند، و در مدت کوتاه حمله انتخاباتی می خواهند ،تلافی مافات نمایند .نماینده ای که چهار سال انواع تریبون ها رابرای بازگو کردن مشکلات مردم در اختیار دارد ،و از حداکثر قدرت رسانه جهت اطلاع شهروندان از پیگیری وتلاش ها برخوردار است .چرا هنوز احساس نیاز به معرفی خود دارد . یا این که اين احساس نیاز به پاسخگویی به مردم را نداشت. و یا عملا گزارش قابل استماعی برای مردم ندارد، که در هردو حالتش اهلیت خود را برای نمایندگی از دست می دهد .جهت جلوگیری از تکرار دوباره حالت پریشان موجود باید به دقت از نامزدهایی حمایت شود ،که فقط باز گوکننده مشکلات نباشند .و افق و برنامه ای برای حل مشکلات داشته باشند. و دوستانی که اکنون وظیفه برقرای ارتباط نامزدها را با توده های مردم فراهم نمایند .بتوانند در بعد از روز رای ارتباط مردم را با نماینده ها برقرار کنند،و نماینده هایی که به مردم معرفی و حمایت کنند. در مدت چهار سال به دقت سخنرانی ها و کارها موثر آنها را ارزیابی و به اطلاع شارع برسانند. و صادقانه ورابط واقعی بین مردم و نماینده باقی بمانند .


.
البحث في ارشیف الموقع
تقریر مصور لیوم الشاب في معشور
نمادهای حیوانی درتمدن عیلام/حسین فرج الله
النشاط المُزدهِر الثقافي ومنطقة معشور
إلمتهَم/شعر:حسين فاضل جنامي
شهرهایی حقیقی با نام هایی جعلی رضا شاهی
فرقة اگزار للمسرح تقدم باکورة اعمالها في مدینة معشور
احلى الاعياد بنکهة هلال و هيل + صور
تخریب و القای تفرقه بین نخبگان عرب در فضای مجازی
اسدی:در شادگان و آبادان، نخل‌های فراوانی در حال نابودی هستند
آیت‌الله کعبی:انتقال آب خوزستان با وجود مشکلات فراوان جای سؤال دارد
عادت هميشگي حاضران در عرصه فرهنگ
معایدة الکبری در روز اجرا لغو شد
استفاده از کولر آبی در هوای ریزگردی، ممنوع
نخستین جشنواره «تعلیم، رسانه، تربیت» در خوزستان برگزار می شود
مدينة تستر تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
معایدة فرحة العید في مدینة المحمرة(اللیلة الاولی)/صور
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الحیدري(صور)
معایدة عدد من النخبة الأهوازیة مع آیة الله الجزایري(صور)
مدينة رامز تحتفل بعيد الفطر المبارک/تقرير مصور
اجواء العيد في الدورق/تقرير مصور
العيد في قلعة کنعان /تقرير مصور
اجواء العيد في تستر/تقریر مصور
معرفی دو کتاب از مهندس عبدالرضا نواصري
شدة ورد هايکوية من الأهواز/مصطفی جمال
 
مجله تحلیلی خبری بروال , دفتر مرکزی اهواز ، زیر نظر شورای سردبیری