کد خبر : 6974             انتشار : 2015-07-22-07-07-00         
 

مديركل مديريت بحران: جزئیات وام «گرد و غبار» به خوزستان ابلاغ نشده است


  مديركل مديريت بحران خوزستان با اشاره به تصویب اعطای وام «گرد و غبار» به شهروندان گفت: جزئیات اين تسهیلات هنوز ابلاغ نشده است.


 


هاشم بالدي اظهار كرد: تخصيص اعتبارات بانكي با سود نازل به شهروندان به منظور مصون‌سازي محل زندگي آنها از سوي ستاد مقابله با پديده گردوغبار سازمان محيط زيست كشور پیگیری و در دولت تصویب شده ولی جزئیات آن هنوز به دست ما نرسیده است.


 


وی افزود: در این زمینه، مبلغ 24 ميليارد تومان اعتبار براي استان خوزستان در نظر گرفته شده اما هنوز نهايي نشده است. جزئيات این تسهیلات مانند نحوه تخصيص، تضمين و چگونگي بازپرداخت و محل اعتبار هنوز مشخص نشده و در صورت نهايي شدن توسط بانك مركزي اجرايي خواهد شد.


 


بالدی عنوان کرد: مديريت بحران خوزستان به صورت مرتب با اداره‌كل هواشناسي استان در ارتباط است تا در صورت بروز حادثه​اي، اقدامات به موقع انجام شود.


 


وي درباره میزان با آمادگي استان خوزستان در بروز حوادث احتمالي طوفان و گردوخاك، افزود: هلال احمر، اورژانس‌ها و اداره‌كل هواشناسي خوزستان آمادگي و هماهنگي كاملي با هم دارند. البته با توجه به ارتباط مرتب با سازمان هواشناسي، شرايط بسيار بد جوي مانند آن‌چه كه اخيرا در تهران موجب ايجاد خسارت​هاي زياد جاني و مالي شد، براي استان خوزستان پيش​بيني نمي​شود.


 


مديركل مديريت بحران خوزستان تصريح كرد: با توجه به كمبود ميزان آب در سطح استان خوزستان در صورت بارندگي بيش از حد هم احتمال جاري شدن سيل در خوزستان كم است.


 


روز گذشته مدیرملی ستاد مقابله با پدیده گرد و غبار سازمان حفاظت محیط زیست، از تخصیص اعتبارات بانکی با سود نازل به شهروندان استان‌های سیستان و بلوچستان و خوزستان به منظور مصون سازی محل زندگی آنها خبر داد.

تست