کد خبر : 6979             انتشار : 2015-07-22-08-47-28         
 

کشاورزان خرمشهر از کم آبی و شوری کارون رنج می‌برند


مدیر اداره جهاد کشاورزی خرمشهر با اشاره به مشکل کم آبی و شوری بالای رودخانه کارون گفت: آب اراضی شهرستان از طریق این رودخانه تامین می‌شود که در حال حاضر مسایل کمی و کیفی کارون، کشاورزان خرمشهر را با مشکلاتی مواجه کرده است.


 


محمد مطرودی در گفت گو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان خرمشهر در آخرین و پایین دست ترین نقطه رودخانه کارون قرار دارد و این مساله موجب شده است که همواره در زمینه کیفیت و کمیت آب در این شهر مشکلاتی وجود داشته باشد.


 


وی افزود: در حال حاضر که در فصل کشت محصولات تابستانه قرار داریم، کشاورزان از وضعیت و شرایط فعلی آب ناراضی و نگران هستند.


 


مطرودی با بیان اینکه در کشت تابستانه سال گذشته 2 هزار هکتار از اراضی شهرستان زیر کشت محصول شلتوک رفت، خاطرنشان کرد: در فصل تابستان امسال نیز به همین اندازه شلتوک کشت شده است و ما توانستیم با وجود تمام مشکلات موجود، سطح زیر کشت شلتوک را حفظ کنیم.


 


وی عنوان کرد: عملیات برداشت محصول خارک و رطب شهرستان در سطح 2100 هکتار از نخیلات بارور آغاز شده است و پیش بینی می‌کنیم امسال 6 هزار تن محصول خرما که 90 درصد آن رقم استعمران است، تولید شود؛ این محصولات توسط 5 کارگاه بسته بندی خرما، خریداری و فرآوری خواهد شد.

تست