کد خبر : 7000             انتشار : 2015-07-26-15-17-32         
 

وضعیت بیکاری در بندر امام حادتر از کل کشور است/بیش از ۹۰ درصد مراجعان تحصیلات بالای لیسانس دارند
 


 


رئیس اداره کار و تعاون بندر امام خمینی گفت: بندرامام با وجود قطب بودن در بخش‌هایی مثل بنادر و پتروشیمی، ولی وضع بیکاری بسیار حادی دارد.


به گزارش بروال به نقل از مهر، غلامعلی نظری پیش از ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال بندر امام خمینی(ره) با بیان اینکه مشکل اشتغال و بیکاری معضلی است که گریبان کل کشور را گرفته است، اظهار کرد: در بندر امام وضعیت حادتر است چرا که با وجود پتانسیل‌های موجود مانند صنایع عظیم پتروشیمی و بنادر، متأسفانه وضعیت اشتغال غیربومی‌ها به‌مراتب بهتر از نیروهای بومی است و در این خصوص هیچ‌گونه قانون و ضوابطی وجود ندارد.


 


وی در ادامه در خصوص استقلال مناطق ویژه برای به‌کارگیری جوانان جویای کار عنوان کرد: با توجه به شرایط و قوانین مناطق ویژه، هر مکانی كه به منطقه ویژه تبدیل شود موظف به تشكیل اداره مستقل كار است و هیچ‌گونه نظارتی بر عهده اداره کار و تعاون وجود ندارد. البته راهکارهایی برای ایجاد اشتغال وجود دارد که نیازمند تعامل و همکاری دوسویه به‌ویژه پتروشیمی‌ها و بنادر است.


 


وی گفت: تقاضای کار در اداره کار و تعاون تا به امروز بیش از ۸۰۰ نفر بوده که بیش از ۹۰ درصد مراجعان تحصیلات بالای لیسانس دارند.


 


رئیس اداره كار و اشتغال منطقه ویژه بندری امام خمینی نیز در این نشست اظهار کرد: حل مشکل بیکاری سبب جلوگیری از بزه‌های اجتماعی مانند اعتیاد، سرقت و ... می‌شود و نیاز است همه مسئولان دست در دست داده و برای سربلندی و آرامش مردم تلاش کنند.


 


نصرت‌الله چابک با بیان اینکه اداره کار منطقه ویژه اقتصادی مجتمع بندری امام خمینی (ره) مستقل و زیر نظر قوانین مناطق ویژه است، عنوان کرد: البته بنادر و دریانوردی در گذشته در این خصوص کمیته‌ای دارد که بعد از تبدیل‌شدن به منطقه ویژه به‌طور حرفه‌ای و تخصصی با توجه به قوانین مرتبط فعالیت رسمی می‌کند.


 


چابک گفت: بهترین راهکار برای برون رفع از مشکل حاد بیکاری در این منطقه جذب سرمایه‌گذار و تسهیل در امور جذب سرمایه‌گذار است که خوشبختانه در منطقه ویژه اقتصادی مجتمع بندری امام خمینی انجام‌شده است.

تست