کد خبر : 7003             انتشار : 2015-07-26-15-54-24         
 

ساخت سد در حوزه کرخه از اولویت خارج شد


 
 


مدیرعامل شرکت آب و نیرو گفت: امسال در بودجه ۹۴ حدود هفتصد میلیارد تومان منابع عمومی در اختیار شرکت قرار گرفته در حالیکه ۸۴۰۰میلیارد تومان بودجه برای این شرکت بسته شده است .


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیرعامل شرکت آب و نیرو گفت : به دلیل تغییر شرایط اقلیمی سرمایه گذاری در ساخت چند سد در حوزه کرخه از اولویت خارج شد.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمدرضا رضازاده  امروز در جمع خبرنگاران گفت : به دلیل شرایط اقلیمی مطالعات سدها با تغییر اقلیم باید بازنگری شود ، وی افزود: ساخت سد و نیروگاه سازبان، گرشا و کرخه دو متوقف شده است.


 


مدیر عامل شرکت آب  نیرو افزود : سد بختیاری در طرح بازنگری با ارتفاع 275 متر ساخته خواهد شد و نیروگاه برق آبی آن نیز 725مگاوات خواهد بود.


رضازاده ادامه داد : مطالعات طرح شیرین سازی آب دریای خزر تا سال 96 ادامه می یابد.


 


مدیرعامل شرکت آب و نیرو گفت: امسال در بودجه 94 حدود هفتصد میلیارد تومان منابع عمومی در اختیار شرکت قرار گرفته در حالیکه 8400میلیارد تومان بودجه برای این شرکت بسته شده است .


وی درباره میزان بدهکاری وزارت نیرو به شرکت آب و نیرو گفت: براساس قانون نیروگاه های برق آّبی که در اختیار ماست وزارت نیرو باید بهای برق آنها را به ما پرداخت کند و ما به ازای سوخت مصرف نشده در نیروگاه های آبی باید برای شرکت ما درآمدزا باشد و اما به دلیل پرداخت بخشی از یارانه از سوی وزارت نیرو چیزی از این درآمدها عاید ما نمی شود.


رضازاده تاکید کرد: بیش از 400 میلیارد تومان  از وزارت نیرو طلب داریم  اما  300 میلیارد تومان به پیمانکاران و 3000 میلیارد تومان به سیستم بانکی بدهکاریم.


وی درباره نتایج تحقیقات موسسه آب دانشگاه تهران در زمینه سد گتوند نیز گفت: نتایج آن معقول و منطقی و درست است که منتظریم مصوب و ابلاغ شود.

تست