کد خبر : 7050             انتشار : 2015-08-03-09-31-02         
 

خبير: موج گسترده مهاجرت به خوزستان ادامه دارد


معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان گفت: در استان خوزستان با موج گسترده مهاجرت از استان‌هاي ديگر مواجه هستيم و هر چه حجم سرمايه‌گذاري‌ها در خوزستان بيشتر شود، بيش از پيش اين وضعيت را مشاهده خواهيم كرد.


 


به گزارش بروال به نقل از ایسنا، فرج​الله خبير در جلسه شوراي هماهنگي ثبت ​احوال استان كه امروز (12 مردادماه) برگزار شد، اظهار كرد: استان خوزستان در ثبت وقايع حياتي از جمله ولادت، فوت، ازدواج و طلاق از استان​هاي برتر كشور است و ضروري است اين روند پيشرفت سازنده در اين حوزه ادامه پيدا كند. آمارهايي كه از سوي اداره كل ثبت احوال خوزستان در خصوص وقايع چهارگانه ارائه می‌شود، قاعدتا مي‌تواند مورد استفاده دستگاه​هاي ذي‌ربط قرار بگيرد.


 


وي ادامه داد: البته بسياري از فوت​ها گزارش نمي​شوند که براي كسب اطمينان بيشتر در اين مورد، لازم است آرامستان​هاي تعدادي از شهرستان​ها براي نمونه بررسي شوند و تعداد افراد فوت شده در اين آرامستان​ها را آماري كه در دست داريم مقايسه كنيد تا به جمع‌بندي مناسب​تري برسيم.


 


معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان گفت: خوزستان يك استان مهاجرفرست و مهاجرپذير است اما آن‌چه كه بيشتر مورد مشاهده قرار مي​گيرد این است که تعداد زيادي مهاجر از استان‌هاي ديگر به خصوص استان​هاي همجوار، وارد خوزستان مي​شوند كه اين موضوع، موجب تغيير تركيب جمعيتي در شهرستان‌هايي از استان شده است.


 


خبير افزود: اين تغيير تركيب جمعيتي را مي​توان در شهرستان​هايي از جمله رامهرمز، دزفول، انديمشك، بهبهان، و حتي خرمشهر مشاهده كرد. در شهرستان اهواز نيز تعداد قابل توجهي مهاجر از استان​هاي ديگر از جمله آذربايجان شرقي و كردستان سکونت دارند.


 


وي عنوان كرد: در استان خوزستان با موج گسترده مهاجرت از استان​هاي ديگر مواجه هستيم و هر چه حجم سرمايه​گذاري​ها در خوزستان بيشتر شود، بيش از پيش اين وضعيت را مشاهده خواهيم كرد.


 


معاون سياسي اجتماعي استانداري خوزستان، در خصوص لزوم افزايش مراكز صدور كارت ملي هوشمند و دفاتر ثبت ازدواج و طلاق در استان گفت: براي افزايش مراكز صدور كارت ملي هوشمند چنان‌چه نياز به همكاري باشد، اين نيازمندي​ها را به فرمانداري​هاي شهرستان​ها اعلام كنيد تا علاوه بر 14 شهرستان داراي اين مراكز، 13 شهرستان ديگر نيز از اين ظرفيت بهره​مند شوند. در مورد مراكز ثبت ازدواج و طلاق آمار نيازمندي​ها را ارائه كرده و با فرمانداران در خصوص راه​اندازي اين مراكز هماهنگي لازم صورت گيرد.

تست