کد خبر : 7054             انتشار : 2015-08-04-08-09-32         
 

بیش از ۱۴ هزار هکتار بافت فرسوده در اهواز وجود دارد


 عضو شورای شهر اهواز گفت: آمار رسمی اعلام شده درباره بافت فرسوده اهواز ۱۴ هزار هکتار در ۱۶ محله شهری است.


 


جمشید سلحشور در گفت‌وگو با  تسنیم در اهواز، اظهار داشت: آمار رسمی اعلام شده درباره بافت فرسوده اهواز 14 هزار هکتار در 16 محله شهری است که در واقعیت بیشتر از این مقدار است.


وی درباره مهم ترین مناطق فرسوده افزود: عامری، منبع آب، حصیرآباد، لشکرآباد، هسته مرکزی و نیز قسمت های از بخش های جنوبی شهر که در شهرستان های کوت عبدالله و کارون وجود دارد، از مناطقی به شمار می‌روند که بافت فرسوده به صورت چشمگیری در آنجا قابل مشاهده است.


عضو شورای شهر اهواز بیان کرد: برای کاهش بافت فرسوده شهر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفت ولی متأسفانه همکاری خوبی از سوی دولت با شهرداری در این زمینه نشده به طوری که مبنا بر این بود وامی در اختیار متقاضیان قرار گیرد تا به احیای بناهایشان بپردازند ولی تا کنون هیچگونه اعتباری به بانک ها داده نشده است.


وی با بیان اینکه تا زمانی که دولت حمایت نکند مسئله بافت فرسوده همچنان باقی خواهد ماند، گفت: برای تسریع در کاهش بافت فرسوده باید دولت و بانک ها با بخش خصوصی همکاری لازم را انجام دهند.


سلحشور عنوان کرد: در منطقه منبع آب اهواز چند خانه فرسوده خریداری شد تا در آنجا پارکی احداث شود ولی این طرح تمام نشده رها شد.


وی افزود: برای کاهش بافت های فرسوده اهواز باید سیاستی صحیح و فکری اساسی صورت گیرد چرا که با سیاست گذاری و هماهنگی شهرداری می‌توانیم کاهش بافت فرسوده و سپس جایگزین امکانات مناسب را شاهد باشیم.


وی با اشاره به اینکه مردم انتظار دارند که نسبت به احیای بافت فرسوده اقدامات قابل توجهی انجام شود و برای توسعه عمران شهری گام های مثبتی برداشته شود، گفت: اهداف مبتنی بر این بود که برای هر واحد 40 میلیون تومان وام داده شود ولی از آنجا که تا کنون بخشنامه اجرای نیامده است هیچ گونه وجهی به مردم داده نشده است.

تست