کد خبر : 7056             انتشار : 2015-08-04-08-25-25         
 

سازمان آب وبرق توجهی به مشکلات زیست بوم خوزستان نمی‌کند
 


 


 معاون محیط‌زیست خوزستان با اشاره به تلف شدن ۳۰ رأس آهوی کمیاب در کانال غیر مجاز سازمان آب و برق در منطقه میشداغ خوزستان گفت: متأسفانه سازمان آب و برق به مشکلات زیست بوم خوزستان توجهی نمی‌کند و در این باره پاسخگو نیست.


 


عادل مولا در گفت‌و‌گو با  تسنیم ، اظهار داشت: به طور مرتب درباره کانال غیرمجاز سازمان آب‌و‌برق خوزستان که سبب اتلاف نزدیک به 30راس از آهوهای نادر میشداغ شده هشدار داده‌ایم اما این سازمان طرحی برای اصلاح این کانال ندارد.


وی افزود: با وجود پیگیری‌های فراوان سازمان آب‌و‌برق خوزستان هیچ اقدام مفیدی انجام نداده است و تنها تعدادی کارشناس جهت بررسی وضعیت کانال که توان عملیاتی ندارند را به منطقه میشداغ اعزام کرد.


معاون محیط‌زیست استان خوزستان گفت: تا کنون نزدیک 30 رأس از این نوع آهوی کمیاب در این کانال غیرمجاز تلف شده و سازمان ‌آب‌و‌برق خوزستان هیچ‌گونه توضیحی در این‌باره نداده است.


وی عنوان کرد: کانال احداث شده توسط سازمان آب‌و‌برق خوزستان در منطقه حفاظت شده سازمان محیط زیست غیرمجاز بوده که مسئولان این سازمان هیچ‌گاه در مقام پاسخگویی نبوده‌اند.


مولا اظهار داشت: نیروهای سازمان و دوستداران و حامیان محیط‌زیست خوزستان به طور شبانه‌روزی در اطراف این کانال مستقر شده و از اتلاف این آهوهای نادر در منطقه میشداغ جلوگیری می‌کنند.


وی افزود: شب گذشته دو راس از این آهوها در کانال در حال غرق شدن بودند که نیروهای سازمان محیط‌زیست و دوستداران طبیعت با حضور به موقع از اتلافشان در این کانال غیرمجاز جلوگیری کردند.


معاون محیط‌زیست خوزستان گفت: در این منطقه سازمان محیط‌زیست خوزستان چندین آب‌خور احداث کرده تا آهوهای نادر منطقه میشداغ تشنگی خود را با آب آن‌ها رفع کرده و خود را به درون کانال بی‌مطالعه سازمان آب‌و‌برق نیندازند.


 

تست