کد خبر : 7076             انتشار : 2015-08-08-03-59-59         
 

آیت الله حیدري:سازمان آب وبرق مشکل آب مناطق حمیدیه و حویزه را حل کند
 امام جمعه موقت اهواز آیت‌الله حیدری با تاکید بر لزوم رفع مشکل آب به ویژه در مناطق حمیدیه و حویزه  گفت: مردم در این مناطق بر اثر خشکسالی برای تأمین آب شرب و کشاورزی و دامداری با مشکل مواجه هستند که تقاضا می‌شود سازمان آب و برق جهت تأمین آب این مناطق اقدام کند.


 


آیت‌الله محسن حیدری در خطبه‌های نماز جمعه امروز اهواز، پس از توصیه به تقوای الهی و انجام فرایض دینی و اجتناب از گناه و نافرمانی حق اظهار کرد: تقوی کلید فلاح، صلاح، نجات و تنها راه قبولی اعمال است؛ «إِنَّما یَتَقَبَّلُ اللَّهُ مِنَ الْمُتَّقِین»(مائده، 27) خداوند اعمال صالح را تنها از افراد باتقوی می پذیرد. بنابراین سعی کنیم از مدار تقوی و مسیر عمل به وظایف شرعی جدا نشویم.


 


وی با بیان اینکه در آستانه سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) و با تسلیت این مناسبت ادامه داد: افتخار ما شیعیان امامی انتسابمان به امام جعفر صادق(ع) است؛ از این رو به ما شیعه جعفری می‌گویند. این عنوان در مقابل دو جریان به شیعه امامی اطلاق می‌شود؛ جریان اول نحله‌های شیعی غیرامامی مثل شیعه زیدی و اسماعیلی و .. است و جریان دوم مذاهب خارج از مذهب اهل بیت(ع) است.


 


آیت‌الله حیدری اظهار کرد: ما یک اسلام بیشتر نداریم و تعبیر و تفسیر صحیح اسلام ناب محمدی فقط از طریق اهل بیت(ع) میسر است؛ چرا که آنها پرچمداران اسلام ناب هستند. اما در کنار اسلام ناب که همان تشیع است، مذاهب فقهی و سیاسی و .. در دنیای اسلام به وجود آمد و هر یک از آنها به شخصی و جریانی منسوب هستند. برای تشخیص پیروان اهل بیت(ع) از دیگر مذاهب آنها را جعفری نامیدند.


 


امام جمعه موقت اهواز در خصوص چرایی انتساب شیعه امامی به امام جعفر صادق(ع) گفت: پرچمدار تشیع که همان اسلام ناب است؛ پیامبر اکرم(ص) و پس از ایشان حضرت امیرالمؤمنین(ع) و فرزندان ایشان هستند. اما در زمان امام جعفرصادق(ع) شرایط خاصی به وجود آمد؛ مذاهب کلامی و فقهی زیادی مطرح شد و آن دوران همزمان با اواخر حکومت بنی امیه و روی کار آمدن بنی‌عباس بود.  در این دوره فرصتی پیش آمد که امام جعفر صادق(ع) با تربیت علما، محدثین، مفسرین و .. زمینه گسترش و انتشار و رواج مذهب تشیع و اصول و فروع آن به وجود آمد.


 


نمانیده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود به حوادث پس از رحلت رسول اکرم(ص) و تشکیل مذاهب ساختگی و نقش عمده معاویه بن ابی سفیان در ایجاد این تفرقه در جامعه مسلمانان پرداخت وگفت: استراتژی‌هایی که معاویه به عنوان دشمن حقیقی اسلام دنبال کرد در چند محور قابل بررسی است؛ یکی هجمه همه جانبه به اهل بیت(ع)، دیگری جعل احادیث به نفع خلفا و ساختن فضایل بی اساس برای ایجاد جریانی مقابل اهل بیت(ع) و همچنین خلق شخصیت‌های جعلی. این کارها ثمره تلخی داد و این تفرقه در دنیای اسلام بروز یافت؛ شجره خبیثی که در قرآن کریم نیز از آن یاد شده است و تا امروز نیز شاهد ثمرات تلخ آن هستیم.


 


آیت‌الله حیدری در خطبه دوم نماز جمعه خاطرنشان کرد: 20 مرداد و همزمان با سالروز شهادت امام جعفرصادق(ع) روز تشییع شهدایی است که در مکتب این امام پرورش یافتند و با پاسخ به ندای امام راحل به مقام شهادت نائل آمدند. پیکر تعداد 37 شهید وارد خوزستان می‌شوند که از میان آنها پیکر 16 شهید در اهواز تشییع خواهد شد. از این تعداد 4 شهید شناسایی شده و 12 شهید دیگر گمنام هستند.


 


وی اعلام کرد: مراسم وداع با این شهدا شب 20 مرداد در حسینیه ثارالله برگزار خواهد شد و فردای این روز 20 مرداد، پیکرهای این شهدا از حسینیه به سمت میدان شهدا و از آنجا در 5 نقطه اهواز تشییع می‌شوند.


 


امام جمعه موقت اهواز در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز بمباران اتمی هیروشیما و جنایت‌های آمریکا پرداخت و گفت: آمریکا با وجود این جنایت‌ها امروز در مقام قاضی و داور به بهانه بمب اتمی تحریم‌هایی را علیه کشور ما اعمال کرده در حالیکه در اسرائیل صدها کلاهک هسته‌ای وجود دارد.


 


نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری همچنین در ادامه به سالروز تشکیل جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: این نهاد در سال 59 و به دنبال فرمان فرمان امام خمینی(ره)  تأسیس شد.


 


آیت‌الله حیدری با تاکید بر لزوم رفع مشکل آب به ویژه در مناطق حمیدیه و حویزه  گفت: مردم در این مناطق بر اثر خشکسالی برای تأمین آب شرب و کشاورزی و دامداری با مشکل مواجه هستند که تقاضا می‌شود سازمان آب و برق جهت تأمین آب این مناطق اقدام کند.


 


وی اظهار کرد: به برکت وزارت شهرسازی، بسیاری از جاده‌های ما اصلاح شده‌اند اما برخی مناطق و شهرستان‌ها همچنان با مشکل مواجه هستند. مثلا باغملک، جاده غیزانیه، دهدز و ... که از مسئولان اداره راه و شهرسازی تقاضا می‌شود در جاهایی که شرایط بحرانی است اقدام کنند و جلوی تلفات را بگیرند.


  منبع:ایسنا


تست