کد خبر : 7081             انتشار : 2015-08-08-04-50-17         
 

ساحل‌سازی در تالاب شادگان


  «بهروز فرج‌اللهی» در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار كرد: با ساحل‌سازی تالاب شادگان جذب سرمایه به شهرستان افزایش پیدا می‌كند. فراماندار شادگان افزود: هر سال صدها نفر برای بازدید از تالاب شادگان به این شهرستان می‌آیند و با افزایش زیرساخت ها می‌توان گردشگر بیشتری نسبت به گذشته جذب كرد. وی اظهار كرد: شادگان توان جذب سرمایه با منابع طبیعی كه در رأس آن تالاب شهرستان است را دارد كه باید مسئولان استانی و شهری به این موضوع توجه ویژه كنند.

فرج‌اللهی ادامه داد: این تالاب نقش بسیار مهمی در امرار معاش ساكنان شهرستان شادگان دارد كه بدون شك با جذب سرمایه از راه گردشگری وضعیت اشتغال جوانان مطلوب‌تر از پیش می‌شود. به گفته وی، تعدادی قایق برای گردش در این تالاب مستقر و با استقبال خوب گردشگران مواجه شده است و دیگر طرح‌های جذاب در حوزه گردشگری به زودی اجرایی می‌شود.

همچنین عضو شورای اسلامی شهر اهواز با بیان این که طرح ساحل‌سازی رود کارون در دستور کار قرار گرفت، گفت: به زودی طرح ساحل‌سازی رودخانه کارون در اهواز اجرا می‌شود. «علی ناصری» در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار كرد: اجرای طرح ساحل‌سازی رودخانه کارون با هدف جذب سرمایه و زیباسازی کلانشهر اهواز در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: برای کسب تجربه هایی برای اجرای طرح ساحل‌سازی رودخانه کارون تعدادی از مسئولان شهری به استان‌های شمالی کشور سفر کردند تا با فرصت‌ها و چالش‌های این طرح آشنا شوند.عضو شورای شهر اهواز گفت: رودخانه کارون ظرفیت‌های فراوانی برای جذب سرمایه به خوزستان و کلانشهر اهواز دارد، اما متاسفانه مورد بی‌مهری و بی‌لطفی مسئولان شهری و استانی قرار گرفته است.وی اظهار کرد: در رودخانه کارون از رستوران‌های شناور استفاده می‌شود که این امر می‌تواند جلوه‌ای زیبا به این رودخانه بدهد.ناصری ادامه داد: ایجاد سد پلاستیکی به منظور جلوگیری از هدر رفت آب و افزایش میزان دبی آب در رودخانه کارون انجام می‌شود.به گفته وی، ایجاد سد پلاستیکی برای جلوگیری از انتقال آب کارون به دریا که تامین آب مورد نیاز کشاورزان خوزستانی را درپی دارد مفید است.عضو شورای شهر اهواز افزود: هزینه ساحل‌سازی کارون در حدود 30 میلیارد تومان برآورد شده است که برای تامین بودجه لازم به زودی با مسئولان استانی و شهری جلسه‌ای برگزار می‌شود.  


تست