کد خبر : 7120             انتشار : 2015-08-13-16-13-10         
 

مسئولان استان هنوز در دام تعارفات با مركز گرفتارند
 


 


 


هورالعظیم در چند روز گذشته مواجه با فاجعه اسفناک جدیدی شده است


 


مسعود کنعانی فعال محیط زیست  در گفتگو با بروال ، با اشاره به کشتار بی سابقه ماهی و دیگر آبزیان تالاب همزمان با آتش سوزی وسیع در نیزارهای هور اعلام کرد:منشأ اين حريق در كشور عراق مى باشد ليكن عوارض آن دامنگیر ما نیز شده است و آلودگی شدید هوا مزید بر افزایش بی سابقه دما مناطق وسیعی از استان را در برگرفته است.بنحوی که توده عظیمی از دود این حریق آسمان شهر اهواز را نیز در برگرفت. باید بگویم که هوای ما اینک مخلوطی از دود و ریزگرد و آلودگی های نفتی است و بنا به گفته کارشناسان ما در آلوده ترین وضع ممکن قرار داریم.


کنعانی افزود:در چنین شرایطی انتظار از مدیران استان این نیست که وقت را به تعارفات بگذرانند .


شایسته نیست ،سلامت و جان مردم بازیچه تعاملات بین سازمانی قرار گیرد و بایدهرچه زودتر برای وضع اسفناک آب و هوای استان چاره جویی شود.


 


متاسفانه برخی از شرکتها و صنایع در استان فعال مایشاء هستند و در آلوده سازی محیط زیست خوزستان برای خود حد و مرزی قایل نیستند و تأسف برانگیزتر اینکه مدیران به اصطلاح بومی نیز بر مسند این شرکتها تکیه زده اند!


 


این فعال محیط زیست همچنین تاکید کرد: ازمسئولان و بزرگان استان تقاضا داریم ترتیب ملاقات حضوری جمعی از فعالان و کارشناسان محیط زیست خوزستان با ریاست محترم جمهوری را بدهند تا در سال همدلی و همزبانی ملت و دولت قدمهایی واقعی و موثر در این زمینه برداشته شود و راهی برای کاستن از نگرانی و دغدغه‌های بحق مردم شریف و بزرگوار خوزستان هموار گردد.


 
 
 


 

تست