کد خبر : 7152             انتشار : 2015-08-18-13-03-22         
 

ساخت پنجمین سرای محله اهواز در کوی فرهنگیان این شهر آغاز شد


ساخت پنجمین سرای محله اهواز در کوی فرهنگیان این شهر سه شنبه آغاز شد.


 


به گزارش  بروال به نقل ازایرنا، سرای محله کوی فرهنگیان یک هزار و 910 مترمربع مساحت و دو هزار و 350 مترمربع زیربنا دارد که در سه طبقه ساخته می شود.


معاون فنی و عمرانی شهردار اهواز در آیین آغاز ساخت سرای محله کوی فرهنگیان گفت: 30 میلیارد ریال اعتبار برای این سرای محله اختصاص داده شده است.


محمد صفری افزود: احداث سراهای محله در راستای فعالیت های فرهنگی و توسعه فرهنگ شهروندی در برنامه قرار گرفته است.


وی با اشاره به نقش سراهای محله در فرهنگسازی، اضافه کرد: خانه سلامت، خانه پزشک، اتاق کودکان، فضای ورزشی، کلاس های آموزش رایانه و فعالیت های قرآنی در سرای محله کوی فرهنگیان در نظر گرفته شده است.


صفری اظهار امیدواری کرد که در آینده هر کدام از محلات اهواز صاحب سرای محله شود.


رییس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر اهواز نیز دراین آیین گفت: سرای محله کوی فرهنگیان در مدت یک سال به بهره برداری می رسد.


جمشید سلحشور افزود: مسایل فرهنگی نه تنها از بعد مذهبی بلکه از بعد شهروندی، ورزشی و سلامت حایز اهمیت هستند.


رییس شورای شهر اهواز نیز گفت: حوزه فرهنگی به ویژه مسایل معنوی باید در شهر مورد توجه قرار گیرد.


حجت الاسلام قربانعلی سعادت نیا، توجه بیشتر نهادهای فرهنگی به بارگاه علی بن مهزیار را خواستار شد و افزود: علی بن مهزیار شخصیت ارزشمندی است که باید برای او بیش از این کار شود.


وی همچنین با تاکید بر توجه به حقوق شهروندی اظهار کرد: رعایت حقوق شهروندان می تواند مانع بروز بسیاری از آسیب ها شود.


شرجی بیش از 90 درصد و دمای بیش از 45 درجه سانتیگراد روز سه شنبه اهواز، از اصرار شهرداری اهواز برای برگزاری تشریفاتی آیین کلنگ زنی سرای محله کوی فرهنگیان کم نکرد. این آیین در پارک محله ای کوی فرهنگیان و در فضای باز انجام شد.


گرما و شرجی طاقت فرسا و تاخیر بیش از یک ساعته برای آغاز آیین کلنگ زنی (به دلیل تاخیر حضور شهردار اهواز) باعث شد خبرنگاران به حالت اعتراض محل را ترک کنند که با وساطت مدیر روابط عمومی شهرداری، مراسم آغاز و خبرنگاران بازگشتند.


 
 
 تست