کد خبر : 7156             انتشار : 2015-08-19-09-20-25         
 

دانش‌آموزان روستای عین در انباری درس می‌خوانند


 محمدامین سعدی  اظهار کرد: روستای عین با یک‌هزار و 668 نفر جمعیت تنها دارای دو مدرسه ابتدایی و راهنمایی است.


 


وی خاطرنشان کرد: مدرسه ابتدایی پنج کلاسه این روستا در سال 1360 احداث شده که فاقد استانداردهای لازم یک فضای آموزشی است و همین امر باعث شده که دانش‌آموزان در انباری مدرسه درس بخوانند.


 


دهیار روستای عین اضافه کرد: مدرسه راهنمایی سه کلاسه نیز در سال 1379 با بدترین کیفیت و استانداردهای لازم ساخته شد که حیاط این مدرسه پایین‌تر از سطح خیابان است و در فصل بارندگی تبدیل به استخر می‌شود.


 


سعدی ادامه داد: این مدرسه در فصل تابستان رها می‌شود و اگر توسط دهیاری جلوی درب آن بهسازی نمی‌شد، تنها ویرانه‌ای از آن باقی می‌ماند.


 


وی با بیان اینکه جناحی بودن مدیریت در آموزش و پرورش ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره آموزش و پرورش وارد می‌کند، تصریح کرد: کیفیت آموزش در سال نگران‌کننده و خروجی مدرسه اسف‌بار است، در واقع این مدارس مکانی برای آموزش دانش‌آموزان آینده‌ساز کشورمان نیست.


 


سعدی یادآور شد: خانواده‌های ساکن این روستا با وجود مشکلات اقتصادی و هزینه‌های سرسام‌آور زندگی، فرزندان خود را به مدارس شوش یا هفت تپه انتقال می‌دهند و این روند همچنان بین خانواده‌ها ادامه دارد.


 


قلب تمدن شوش نیاز به توجه خاص دارد


 


دهیار روستای عین با بیان اینکه باید به این روستا توجه بیشتری داشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمین‌های اطراف روستا در مالکیت هفت تپه است، این روستا ضمن داشتن پتانسیل در بخش آموزشی و راه روستایی و توسعه و بخش کشاورزی نیازمند توجه خاص است.


 


وی با اشاره به ظرفیت بالای این روستا در حوزه‌های مختلف اضافه کرد: همجواری روستای عین با شرکت‌های «میاناب» و «هفت تپه» و عدم تخصیص سهمیه اشتغال به جوانان جویای شغل، همجواری با خط راه آهن و عدم استخدام حتی یک راهبان از جوانان این روستا، همجواری با جاده ارتباطی شوش ـ شوشتر و اهواز و داشتن معادن انبوه شن و ماسه و تاراج این معادن بدون یک ریال سود برای این روستا و داشتن زمین‌های تپه ماهوری و عدم واگذاری این زمین‌ها به روستا، از جمله مشکلاتی است که اهالی روستای عین را کلافه کرده است.


 


به گزارش خبرگزاری فارس، روستای عین در جنوب شرق بخش مرکزی شهرستان شوش، با جمعیت یک‌هزار و 668 نفر در قالب 315 خانوار قرار دارد که به دلیل همجواری با چشمه، به این نام معروف شده است.

تست