کد خبر : 7161             انتشار : 2015-08-19-13-27-14         
 

دانش‌آموزان روستای عین خوزستان در انباری درس می‌خوانند


دهیار روستای عین گفت: کمبود فضای آموزشی در این روستا باعث شده دانش‌آموزان روستای عین در انباری درس بخوانند.


 


 


محمدامین سعدی امروز در گفت‌وگو با فارس در شوش اظهار کرد: روستای عین با یک‌هزار و 668 نفر جمعیت تنها دارای دو مدرسه ابتدایی و راهنمایی است.


 


وی خاطرنشان کرد: مدرسه ابتدایی پنج کلاسه این روستا در سال 1360 احداث شده که فاقد استانداردهای لازم یک فضای آموزشی است و همین امر باعث شده که دانش‌آموزان در انباری مدرسه درس بخوانند.


 


دهیار روستای عین اضافه کرد: مدرسه راهنمایی سه کلاسه نیز در سال 1379 با بدترین کیفیت و استانداردهای لازم ساخته شد که حیاط این مدرسه پایین‌تر از سطح خیابان است و در فصل بارندگی تبدیل به استخر می‌شود.


 


سعدی ادامه داد: این مدرسه در فصل تابستان رها می‌شود و اگر توسط دهیاری جلوی درب آن بهسازی نمی‌شد، تنها ویرانه‌ای از آن باقی می‌ماند.


 


وی با بیان اینکه جناحی بودن مدیریت در آموزش و پرورش ضربات جبران‌ناپذیری بر پیکره آموزش و پرورش وارد می‌کند، تصریح کرد: کیفیت آموزش در سال نگران‌کننده و خروجی مدرسه اسف‌بار است، در واقع این مدارس مکانی برای آموزش دانش‌آموزان آینده‌ساز کشورمان نیست.


 


سعدی یادآور شد: خانواده‌های ساکن این روستا با وجود مشکلات اقتصادی و هزینه‌های سرسام‌آور زندگی، فرزندان خود را به مدارس شوش یا هفت تپه انتقال می‌دهند و این روند همچنان بین خانواده‌ها ادامه دارد.


 


قلب تمدن شوش نیاز به توجه خاص دارد


 


دهیار روستای عین با بیان اینکه باید به این روستا توجه بیشتری داشت، اظهار کرد: با توجه به اینکه زمین‌های اطراف روستا در مالکیت هفت تپه است، این روستا ضمن داشتن پتانسیل در بخش آموزشی و راه روستایی و توسعه و بخش کشاورزی نیازمند توجه خاص است.


 


وی با اشاره به ظرفیت بالای این روستا در حوزه‌های مختلف اضافه کرد: همجواری روستای عین با شرکت‌های «میاناب» و «هفت تپه» و عدم تخصیص سهمیه اشتغال به جوانان جویای شغل، همجواری با خط راه آهن و عدم استخدام حتی یک راهبان از جوانان این روستا، همجواری با جاده ارتباطی شوش ـ شوشتر و اهواز و داشتن معادن انبوه شن و ماسه و تاراج این معادن بدون یک ریال سود برای این روستا و داشتن زمین‌های تپه ماهوری و عدم واگذاری این زمین‌ها به روستا، از جمله مشکلاتی است که اهالی روستای عین را کلافه کرده است.


 


روستای عین در جنوب شرق بخش مرکزی شهرستان شوش، با جمعیت یک‌هزار و 668 نفر در قالب 315 خانوار قرار دارد که به دلیل همجواری با چشمه، به این نام معروف شده است.

تست