کد خبر : 7202             انتشار : 2015-08-26-05-52-52         
 

خمیسی:آموزش‌وپرورش خوزستان تا چهار سال آینده شکوفا می‌شود


   رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه چهار اهواز گفت: آموزش‌وپرورش خوزستان که اکنون آمار آن باعث ناراحتی شده تا چهار یا پنج سال آینده شکوفا می‌شود.


 فاضل خمیسی شامگاه سه‌شنبه در آیین بزرگداشت بیستمین سال فعالیت آموزش‌وپرورش ناحیه چهار اهواز اظهار کرد: جنس انقلاب اسلامی از جنس فرهنگی بوده و پایه‌های آن فکری و فرهنگی بوده است. در حال حاضر جوامع مختلف از حوزه سیاست خارج‌شده و بیشتر به حوزه مسائل فرهنگی و اجتماعی اهمیت می‌دهند.


 


وی افزود: زیربنای فرهنگی هر جامعه‌ای را نظام تعلیم و تربیت یا همان آموزش‌وپرورش می‌سازد. این نظام در حال حاضر ۱۲ میلیون دانش‌آموز را در کشور تحت پوشش خود قرار داده است.


 


رئیس آموزش‌وپرورش ناحیه چهار اهواز تصریح کرد: کشور تا دو سال دیگر، آثار دولت و تدبیر امید را در نظام آموزشی مشاهده خواهد کرد. همچنین آموزش‌وپرورش خوزستان که اکنون آمار آن باعث ناراحتی شده تا چهار یا پنج سال آینده شکوفا می‌شود و جزو یکی از استان‌های برتر کشور خواهد بود.


 


خمیسی عنوان کرد: ما بر این باور هستیم که حاکمیت نخبگان باعث می‌شود تا جامعه در حالت اعتدال و رشد قرار بگیرد. خوشبختانه نخبگان واقعی بسیاری در ابعاد سیاسی و آموزشی در بدنه آموزش‌وپرورش وجود دارند.


 


وی بیان کرد: سعی می‌کنیم تا بین آموزش جاری و پیشکسوتان فاصله‌ای ایجاد نشود، این کار باعث می‌شود تا ضمن استفاده از تجارب پیشکسوتان اشتباهات گذشته را نیز تکرار نکنیم. در حقیقت پیشکسوتان به لحاظ معرفتی و آموزش جاری همچنان کارکنان ما هستند.


 


گفتگوی صمیمی با مهمانان و پیشکسوتان آموزش‌وپرورش، اجرای موسیقی سنتی، مداحی امام رضا (ع)، اجرای دکلمه کودکان، قرعه‌کشی و اهدای جوایز به برندگان، تقدیر از بازنشستگان آموزش‌وپرورش و نواختن زنگ نمادین پایان دهه دوم و آغاز بیست و یکمین سال فعالیت آموزش‌وپرورش ناحیه چهار از جمله برنامه‌های جانبی این مراسم بود.


 


 


منبع:مهر

تست