کد خبر : 7212             انتشار : 2015-08-29-07-50-39         
 

وزیر نیرو:انتقال آب از بهشت آباد به یزد قطعی است/چهار خط انتقال از سرشاخه های کارون به استانهای مرکزی + تصاویر
 


 


 


بروال - حمید چیت‌چیان، وزیر نیرو امروز به استان یزد سفر کرده و در نخستین بازدید خود در این سفر یک روزه، از مهمترین و حیاتی ترین پروژه عمرانی استان یعنی خط دوم انتقال آب بازدید کرد.


به گزارش بروال به نقل از مهر، حمید چیت‌چیان صبح امروز وارد فرودگاه شهید صدوقی یزد شد و پس از اینکه مورد استقبال مسئولان استان و نمایندگان مجلس قرار گرفت، در نخستین اقدام خود، از پروژه خط انتقال آب استان یزد به عنوان مهمترین پروژه عمرانی استان بازدید کرد.


 


مدیرعامل شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران در این بازدید با اشاره به اینکه خط دوم انتقال آب به یزد که از طریق پمپاژ و تونل کوتاه، آب را از بهشت آباد به یزد منتقل می کند، يادآور شد: اين خط دو استان کرمان و اصفهان را نیز زیر پوشش قرار می دهد.


 


سیدمحمدرضا رضازاده با اشاره به مشخصات فنی خط انتقال به هر یک از این استانها بیان کرد: در مجموع چهار خط شامل یک خط برای یزد، دو خط برای کرمان و یک خط برای اصفهان، آب را از بهشت آباد به این استانها هدایت می کند.


 


وی افزود: میزان آب تخصیصی از این خط برای استان یزد ۱۵۰ میلیون مترمکعب، برای کرمان ۱۸۰ میلیون مترمکعب و برای اصفهان ۲۵۰ میلیون مترمکعب در سال است.


 


رضازاده با بیان اینکه این پروژه با همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء در حال اجراست، بیان کرد: قرارداد اولیه برای آبرسانی از طریق خط دوم به یزد هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بسته شده اما بر اساس برآوردهای انجام شده، تا تکمیل این طرح به بیش از ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.


 


وی یادآور شد: مجموع اجرای خطوط انتقال آبرسانی برای سه استان یزد، کرمان و اصفهان نیز بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 


 

تست